DAJ CYNK

mBank wkrótce wprowadzi płatności Garmin Pay i Fitbit Pay

28.11.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Fintech

Interakcje: 3538

Ważne 0

0

Po nowym roku mBank udostępni klientom płatności Garmin Pay i Fitbit Pay, najprawdopodobniej w styczniu. Do cyfrowych portfeli będzie można podpiąć od razu zarówno karty Visa, jak i Mastercard.

Zobacz: Perfidny wirus atakuje klientów mBanku

O planach wprowadzenia nowych systemów napisał serwis prnews.pl, który ujawnił, że mBank pracuje nad udostępnieniem płatności Garmin Pay od września. Wówczas były to informacje nieoficjalne. Teraz mBank potwierdził, że prace nad wdrożeniem Garmin Pay zbliżają się już do końca. Jak się też okazało, równocześnie zostanie udostępniony drugi system płatności za pomocą elektroniki noszonej – Fitbit Pay. Z nowych usług będą mogli skorzystać posiadacze kart Visa i Mastercard.

Zobacz: Płatności Garmin Pay dostępne w Banku Pocztowym
Zobacz: Banki zrzeszone pod szyldem SGB zapowiadają płatności Garmin Pay

Płatności Garmin Pay wprowadziło już osiem banków w Polsce - PKO Bank Polski, Bank Pekao, Nest Bank, Getin Noble Bank, Santander Bank Polska, a także od niedawna Banki Spółdzielcze SGB, ING i Bank Pocztowy. System Fitbit Pay cieszy się mniejszą popularnością - oferują go Bank Pekao i Santander Bank Polska.

Żeby korzystać z płatności Garmin Pay i Fitbit Pay trzeba mieć zegarek lub opaskę zgodne z tymi standardami. Pełnię działania usług zapewnia aplikacja (Garmin Connect lub Fitbit) zainstalowana w smartfonie, obsługująca odpowiedni system płatności. Do aplikacji należy wprowadzić dane karty i powiązać ją z zegarkiem lub opaską. Płatność realizowana jest zbliżeniowo przez przystawienie zegarka do terminala POS.

Zobacz: Garmin Pay i Fitbit Pay dostępne w Pekao S.A.
Zobacz: Santander Bank Polska wprowadza dla swoich klientów możliwość korzystania z usługi Fitbit Pay

Źródło zdjęć: mBank

Źródło tekstu: prnews.pl, wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu