DAJ CYNK

[Aktualizacja] Lidl wprowadzi w Polsce swój własny system płatności Lidl Pay. Bez NFC, za to z kodami QR

20.11.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Fintech

Interakcje: 4085

Ważne 0

0

Lidl wprowadzi w Polsce swój własny system płatności Lidl Pay. Bez NFC, za to z kodami QR

Płatności Lidl Pay wystartują w końcu w Polsce. Sieć dyskontów rozpoczyna w naszym kraju wdrożenie własnej usługi płatności mobilnych. W pierwszym etapie prowadzony będzie pilotaż, który potrwa do lutego 2020 r. 

Sieć Lidl rozpoczyna w Polsce testy własnej usługi płatności mobilnych o nazwie Lidl Pay - podał portal Wiadomości Handlowe, powołując się na nieoficjalne informacje. Według portalu pilotaż prowadzony na niewielką skalę potrwa kilka miesięcy, a usługa udostępniona zostanie wszystkim klientom w Polsce najprawdopodobniej w lutym 2020 r

Zobacz: Lidl Pay - system platności mobilnych bez NFC
Zobacz: Lidl Plus w topowej dwudziestce najczęściej używanych aplikacji w Polsce. Ma już 2 mln użytkowników

O planach Lidla pisaliśmy już kilka miesięcy temu, gdy usługa Lidl Pay dostępna była w Hiszpanii. Wtedy pojawiły się też pierwsze jaskółki tego, że taka forma płatności może także dotrzeć do Polski. W czerwcu w polskiej wersji mobilnej aplikacji Lidl Plus pojawiła się opcja Lidl Pay, jednak nie działała i szybko też zniknęła. Teraz najwyraźniej dyskont uruchomi wreszcie tę funkcję. 

Zobacz: Lidl rozdaje Iphone'a X! Spokojnie, to tylko kolejny cyberatak

Najciekawszą cechą płatności Lidl Pay jest możliwość płacenia bez konieczności używania telefonu z modułem NFC. Po dodaniu karty płatniczej i jej autoryzacji płatności odbywają się za pomocą kodów QR. W aplikacji generowany jest kod, który następnie sczytuje kasa sklepu. I na tym kończy się cała procedura.

Płatności QR wydają się trochę mało nowoczesnym rozwiązaniem w porównaniu z NFC, ale w praktyce dobrze się sprawdzają. Takie rozwiązanie jest popularne w Chinach, można z niego skorzystać w niemal każdym sklepie tak jak u nas z NFC.

Zobacz: Smartwatche Garmin dla klientów Banku Pocztowego tańsze o 30%
Zobacz: Twisto w listopadzie ma każdego dnia 2,5 tysiąca nowych użytkowników

AKTUALIZACJA

Lidl oficjalnie poinformował o planach wprowadzenia nowej usługi w 2020 roku. Z komunikatu prasowego wynika, że firma finalizuje testy mobilnych płatności Lidl Pay. Do dokonania płatności wystarczy jedno skanowanie karty Lidl Plus, co pozwoli skorzystać ze wszystkich rabatów oraz jednocześnie zapłacić za zakupy.   

Lidl Pay to nowa funkcja aplikacji Lidl Plus, która pozwala na dodanie karty płatniczej. Opcja ta będzie dostępna tylko dla użytkowników aplikacji Lidl Plus i znajdzie się w sekcji „Mój Portfel”, w zakładce „więcej“, w menu dolnym. Aby skorzystać z Lidl Pay, dbając o bezpieczeństwo danych bankowych, należy zdefiniować kod PIN lub odcisk palca (touch ID) i następnie dodać kartę płatniczą. Firma przekonuje, że użytkownicy Lidl Pay mogą być pewni, że ich dane bankowe są bezpieczne. Funkcja płatności Lidla jest zgodna ze standardami bezpieczeństwa płatności PCI.

Źródło tekstu: Wiadomości Handlowe

Przewiń w dół do następnego wpisu