DAJ CYNK

LG Pay po dwóch latach rusza w kolejnym kraju

17.07.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Fintech

Interakcje: 5345

Ważne 0

0

Amerykański oddział LG poinformował o dostępności w Stanach Zjednoczonych usługi płatności zbliżeniowych LG Pay.  Działa to na tej samej zasadzie, co podobne usługi Google Pay i Samsung Pay, zapewniając możliwość dokonywanie płatności smartfonami. W przypadku LG - tylko jednym smartfonem.

LG Pay to usługa stanowiąca odpowiedź na system płatności Samsung Pay, który z kolei stworzony został jako producencka wersja ogólnie dostępnego Google Pay. Zamiarem LG było dorównanie wielkiemu lokalnemu rywalowi, jednak te zamierzenia jak dotąd się nie powiodły.  

Zobacz: LG Pay będzie dostępny na tańszych smartfonach
Zobacz: Start LG Pay

Płatności LG Pay uruchomione zostały w 2017 roku, ale wyłącznie w Korei Południowej. Od tego czasu producentowi nie udało się wdrożyć tego rozwiązania w innych państwach, aż do wczoraj. LG Electronics USA poinformowało, że ruszyło z usługą, która jest już dostępna dla wszystkich. Jest tylko jeden warunek: użytkownicy muszą posiadać smartfon LG G8 ThinQ. Ten i na razie żaden inny, bo inne smartfony LG nie obsługują jeszcze tego rozwiązania. W nadchodzących miesiącach producent zamierza jednak rozszerzyć listę kompatybilnych modeli o kolejne: LG V50 ThinQ 5G, LG V40 ThinQ, LG G7 ThinQ i LG V35 ThinQ.

Zobacz: Lidl Pay - system platności mobilnych bez NFC
Zobacz: Apple Pay w końcu obsługuje karty Revolut

LG Pay zapewnia te same funkcje, co Google Pay, chociaż oferuje też pewne dodatki. Jednym z nich jest bezprzewodowa komunikacja magnetyczna WMC (Wireless Magnetic Communication), która pozwala dokonywać płatności w starszych terminalach, gdzie nie działa łączność NFC. Innymi słowy -  za pomocą LG Pay uda się zapłacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Visa i Mastercard, niezależnie od zastosowanej technologii. 

Zobacz: Nowe sposoby doładowania konta w Play24 - Apple Pay i Google Pay
Zobacz: Blue Media wprowadza płatność za rachunki przez Apple Pay. Zapłacisz za prąd, internet czy telefon

Inną funkcją dodatkową płatności LG jest usługa stworzona wraz z serwisem Swych, która pozwala szybko przesyłać między użytkownikami LG Pay karty podarunkowe. Co więcej, jeżeli osoba obdarowana nie robi zakupów w sklepie, który wystawił kartę, istnieje możliwość jej wymiany na kartę o tej samej wartości wydaną przez inny sklep.

W dniu uruchomienia usługi LG Pay w Stanach Zjednoczonych klienci mogą korzystać z płatności zaledwie sześciu banków, jednak z czasem ta lista powinna się zwiększyć.
 

Źródło zdjęć: LG

Źródło tekstu: Android Central