DAJ CYNK

Z Twisto można płacić w każdym sklepie stacjonarnym i internetowym, w którym akceptowany jest Mastercard. Także za granicą

21.10.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Fintech

Interakcje: 20382

Ważne 1

0

Twisto płatności bezgotówkowe

Na polskim rynku zadebiutowała bezpłatna karta płatnicza Twisto do codziennych płatności, połączona z aplikacją. Umożliwia ona odroczenie terminu zapłaty za zakupy nawet do 45 dni, a transakcje dokonywane za granicą mają być rozliczane po najlepszym kursie, bez opłat i prowizji.

Dotychczas Twisto oferował płatności w 300 sklepach internetowych. Teraz się to zmienia i z aplikacji można korzystać w każdym sklepie internetowym i stacjonarnym, zarówno w Polsce, jak i za granicą, o ile akceptowany jest tam Mastercard. Jest to możliwe dzięki wielowalutowej karcie płatniczej Twisto, połączonej z aplikacją, która właśnie zadebiutowała na polskim rynku.

Zobacz: Użytkownicy Twisto mogą płacić za zakupy przy użyciu BLIKA
Zobacz: W Orange Flex rozdają bonusy na start z Revolut

- Połączyliśmy transakcje online i offline w jednej aplikacji, tworząc nowy wymiar płatności za zakupy. Nasi użytkownicy mają do dyspozycji wszystkie narzędzia potrzebne do tego, by płacić po swojemu. Kupujący decyduje, czy zapłaci od razu czy później. Przesuwając płatność nie zamraża własnych pieniędzy, to Twisto płaci za niego do sklepu. Jeśli ureguluje należność do 45 dni, nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów. Przez aplikację można również przesunąć płatność o kolejny miesiąc. Wkrótce możliwe będzie rozłożenie większego wydatku na raty.

- powiedział Michał Smida, CEO i założyciel Twisto

Zakupy z Twisto

Zakupy z Twisto nie są skomplikowane. Posiadacz karty robi zakupy w ramach bezpłatnego miesięcznego limitu, a potem zwraca jego równowartość w dowolnym momencie - od razu po zakupie lub do 45 dni (licząc od początku miesiąca), korzystając z BLIKA lub przelewu. Twisto nie jest połączone z kontem bankowym. Płatności zagraniczne z Twisto odbywają się po kursie Mastercard, bez konieczności wcześniejszej wymiany waluty. Nie ma tu opłat ani prowizji.

- Polacy polubili zakupy z Twisto. Choć jesteśmy w Polsce dopiero od roku, obsłużyliśmy już ponad 200 tys. transakcji. Dzięki wprowadzeniu karty płatniczej, użytkownicy Twisto, będą mogli z nami kupować w każdym sklepie – bez ograniczeń. Liczymy, że w 2022 roku z Twisto będzie korzystało 0,5 mln klientów w Polsce. Polska to dla nas kluczowy rynek.

- powiedział Michal Smida

Aplikacja Twisto w Polsce ma jeszcze w tym roku zyskać dodatkowe funkcje. Będzie to program Cashback, czyli zwrot części wydatków poniesionych w wybranych sklepach, a także Twisto Split, podział rachunku między znajomych, także tych, którzy nie korzystają z Twisto. W pierwszej połowie 2020 roku użytkownicy będą mogli rozłożyć większe zakupy na raty z poziomu aplikacji. Twisto zaoferuje też płatności zbliżeniowe Apple Pay i Google Pay.

Zobacz: Bank Pocztowy wprowadził płatności Apple Pay
Zobacz: T-Mobile z płatnościami Google Pay. Zapłacisz fakturę i doładujesz konto

Od kilku lat Twisto działa w Czechach. 80% klientów firmy aktywnie korzysta z karty, średnio 20 razy w miesiącu. Przeciętna wartość transakcji wynosi 100 zł.

- Współpraca z Twisto odzwierciedla podejście Mastercard do firm fintech, z którymi chętnie współpracujemy, żeby wspólnie oferować jeszcze lepsze, innowacyjne usługi związane z finansami czy zakupami. Wspieramy fintechy m.in. naszą technologią, siecią przetwarzania płatności, globalnym zasięgiem, a także poprzez dedykowany program wsparcia fintechów - Mastercard Accelerate. Dzięki temu nowatorski produkt, taki jak aplikacja mobilna Twisto powiązana z kartą płatniczą Mastercard z dostępem do linii kredytowej i atrakcyjnym przewalutowaniem transakcji, może być rozwijany w taki sposób, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby cyfrowych konsumentów.

- powiedział Damian Zieliński, dyrektor ds. rozwoju produktów w regionie CEE w Mastercard Europe

Jak to działa?

Aby korzystać z karty Twisto, należy pobrać aplikację na telefon i zarejestrować się. Po otrzymaniu miesięcznego limitu można robić zakupy. Limit przyznawany jest na podstawie deklaracji klienta oraz ocenie jego zdolności kredytowej i może sięgać kilku tysięcy złotych. Aplikacja i karta są darmowe, bez względu na liczbę wykonanych transakcji. Poziom wykorzystania limitu i zestawienie wszystkich transakcji są widoczne w aplikacji w czasie rzeczywistym. Użytkownik dostaje także powiadomienie push po każdym zakupie i zestawienie wydatków na koniec dnia. Okres rozliczeniowy trwa od 1 do ostatniego dnia miesiąca.

Twisto płatności bezgotówkowe

Na początku kolejnego miesiąca użytkownik otrzymuje podsumowanie i dodatkowe 15 dni na uregulowanie należności. W tym czasie może zdecydować, czy spłaci całość wydatków bez ponoszenia dodatkowych kosztów, czy też przesunie płatności o następny miesiąc. Po spłacie całej sumy użytkownik ponownie otrzymuje do wykorzystania bezpłatny limit kredytowy. Jeśli użytkownik zdecyduje się przesunąć płatność o kolejny miesiąc (maksymalnie do 90% sumy wszystkich wydatków), limit do wykorzystania w następnym miesiącu zostanie pomniejszony o kwotę, która przesunął. Przesunięcie terminu płatności wiąże się z kosztem w wysokości 4,5 zł za każde przesunięte 100 zł.

Zobacz: Liczba transakcji BLIKIEM w 1H2019 zbliżyła się do 90 milionów - to tyle, ile było w całym roku 2018
Zobacz: Blik pozwoli na płatności zbliżeniowe. To może być spora rewolucja

Źródło tekstu: Twisto

Przewiń w dół do następnego wpisu