DAJ CYNK

Francja zablokuje kryptowalutę Facebook Libra w Unii Europejskiej

14.09.2019

Dodane przez: Isand

Kategoria: Fintech

Interakcje: 3936

Ważne 0

0

W czerwcu Facebook zaprezentował pomysł swojej własnej kryptowaluty o nazwie Libra. Na terenie Unii Europejskiej może ona jednak nigdy się nie pojawić, zamierza to zawetować Francja.

Trzeba przyznać, ze Facebookowi udało się zebrać całkiem pokaźną grupę wspierających go firm. Kryptowaluta Libra uzyskała poparcie takich tuzów jak Visa, Mastercard, Uber, Luft i Booking.com. W przeciwieństwie do innych kryptowalut, Libra miałaby być zabezpieczona przez zapasy prawdziwej gotówki i regulowana przez Libra Association w Szwajcarii.

Jednak już od początku Facebook musiał mierzyć się z chłodnym przyjęciem przez rządy, które nie były zachwycone tym, że kto inny bierze się za emisję pieniądza. Gubernator Banku Anglii Mark Carney powiedział tylko, że może obiecać otwarty umysł, ale nie otwarte drzwi.

Jeszcze dalej poszła Francja. Minister finansów Bruno Le Maire wprost zapowiedział, ze Francja nie dopuści do pojawienia się Libry na terenie Unii Europejskiej. Według ministra niebezpiecznym jest odebranie państwom kontroli nad walutą, wspomniał również, ze Facebook jest firmą, której delikatnie mówiąc ciężko zaufać.

Kryptowaluta od Facebooka zadebiutuje w przyszłym tygodniu. Libra ma wsparcie finansowych gigantów

Źródło tekstu: Guardian, Le Figaro, wł

Komentarze
Zaloguj się