DAJ CYNK

Facebook Pay to nowy system płatności stworzony przez Facebooka

13.11.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Fintech

Interakcje: 1316

Ważne 0

0

Facebook Pay to nowy system płatności stworzony przez Facebooka

Facebook wprowadza swój własny system płatności - Facebook Pay. Usługa pozwoli na realizowanie opłat podczas zakupów w serwisie, a także udział w zbiórkach pieniężnych i szybkie płatności między użytkownikami Messengera.

Usługa Facebook Pay uruchamiana jest na razie w Stanach Zjednoczonych - użytkownicy portalu będą mogli z niej skorzystać jeszcze w tym tygodniu. Poza serwisem Facebook, rozwiązanie to będzie dostępne w innych aplikacjach, należących do imperium Marka Zuckerberga, czyli w komunikatorze Messenger, a także - w późniejszym terminie - na Instagramie i w WhatsApp. Zapowiedziano ponadto udostępnienie nowego systemu płatności w innych krajach, ale bez określenia dokładnej daty.  

Zobacz: Facebook udostępniał Tinderowi i Badoo dostęp do danych użytkowników
Zobacz: Amerykanie coraz rzadziej korzystają z Facebooka

Użytkownicy Facebooka będą mogli dokonywać płatności za pomocą nowego systemu w Facebookowym Marketplace, a także wpłacać w ten sposób wybrane kwoty na cele społeczne i różne zbiórki. System pozwoli ponadto na kupowanie gier i biletów na wydarzenia kulturalne, a także zapewni dostęp do płatnych treści w filmowym serwisie Facebook Watch. Za pomocą Messengera, a z czasem i  WhatsApp, będzie można dokonywać szybkich płatności bezpośrednio między użytkownikami. Na Instagramie wprowadzona zostanie opcja realizowania bezpośrednich zakupów od prezentujących się tam firm i marek, a także powstanie system donacji przez Facebook Pay dla ulubionych twórców. 

Do Facebook Pay można podpiąć niemal każdą kartę kredytową lub debetową, a także PayPala. Firma PayPal wraz ze Stripe i innymi operatorami zapewni zresztą obsługę płatności w nowym systemie Facebooka. Jak wynika z regulaminu usługi, z czasem należy też spodziewać się wdrożenia płatności mobilnych.

Facebook nie będzie pobierał opłat od użytkowników za wysyłanie i odbieranie pieniędzy za pośrednictwem Messengera. Może jednak obciążyć użytkowników opłatami stron trzecich w razie odrzucenia płatności lub gdy środki na koncie są niewystarczające. 

Zobacz: Instagram testuje Reels - edycję wideo w stylu TikToka
Zobacz: WhatsApp: uwierzytelnianie biometryczne też w Androidzie

Facebook Pay nakłada ograniczenie wiekowe - użytkownicy poniżej 18 roku życia nie będą mogli dokonywać płatności P2P w Messengerze, czyli realizować szybkich wpłat do innych osób korzystających z tego komunikatora. Mechanizmu P2P w komunikatorze nie można ponadto wykorzystywać do transakcji biznesowych i handlowych. Facebook zapowiada, że zablokuje firmom świadczenie usług płatniczych, jeśli odnotuje takie zabronione transakcje.

Bezpieczeństwo płatności za pomocą Facebook Pay można zwiększyć, dodając do swojego konta kod PIN dla transakcji lub opcję potwierdzenia tożsamości za pomocą czytnika linii papilarnych.

Zobacz: Instagram Threads - nowy komunikator w imperium Facebooka
Zobacz: Facebook uderza w polskie pseudonaukowe profile. Twórcy witryn cieszą się, bo to potwierdza ich teorie

Źródło tekstu: Android Authority, Facebook

Przewiń w dół do następnego wpisu