DAJ CYNK

BZWBK: Zapłać zegarkiem Garmin

14.03.2018

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Fintech

Interakcje: 4924

Ważne 1

2

14 marca Bank Zachodni WBK, Garmin i Mastercard uruchamiają jako pierwsi w Polsce płatności zbliżeniowe z funkcją Garmin Pay.14 marca Bank Zachodni WBK, Garmin i Mastercard uruchamiają jako pierwsi w Polsce płatności zbliżeniowe z funkcją Garmin Pay.

BZWBK miał w 2017 roku ponad 6 mln płatności mobilnych, teraz przyszła pora na jeszcze wygodniejszą usługę - portfel w zegarku. Obok Blika, płatności zbliżeniowych HCE i płatności Google Pay, do oferty banku wchodzi Garmin Pay.

Jak z tego skorzystać?

Aby móc korzystać z płatności zegarkiem, należy w pierwszej kolejności zainstalować aplikację Garmin Connect Mobile na swoim smartfonie (Android i iOS), połączyć kompatybilny zegarek z aplikacją, a następnie wewnątrz aplikacji dodać kartę płatniczą BZWBK Mastercard.

By wykonać płatność, w zegarku wybieramy portfel, wprowadzamy 4-cyfrowe hasło i przykładamy zegarek do terminala (mamy na to 60 sekund). Dla ułatwienia korzystania z usługi, po podaniu pinu użytkownik przez 24 godziny może płacić bez podawania hasła. Gdy jednak zdejmie choć na chwilę zegarek z ręki, ponowne wprowadzenie hasła będzie niezbędne. Fakt zdjęcia smartwatcha rozpoznawany jest na podstawie odczytów diody do pomiarów tętna.Co ważne, po skonfigurowaniu zegarka, do płatności nie jest wymagana obecność telefonu. Nie ma też limitu 50 zł dla płatności zbliżeniowych - wyższe kwoty również nie wymagają ponownego podania pinu.

Nowa usługa będzie promowana akcją spend&get, w ramach której płacący zegarkiem Garmina otrzymają częściowy zwrot wydatków. Nie ma natomiast póki co planów dotyczących refundowania zakupu samych zegarków.

Kompatybilne na tę chwilę modele to:

  • Garmin Forerunner 645

     
  • Garmin Vivoactive 3

Mobilny 2017 rok BZWBK i plany na przyszłość

W 2017 roku klienci BZWBK przeprowadzili:
  • 3 miliony transakcji Blik,
  • 1 milion transakcji Google Pay,
  • 1,5 mln transakcji HCE (zbliżeniowe),
  • 0,5 miliona zakupów mobilnych,
  • 1,1 miliona klientów korzystających z bankowości mobilnej,
  • 750 000 użytkowników aplikacji BZWBK24 mobile.

Do 2020 roku wszystkie terminale POS w Europie mają mieć płatności mobilne - aktualnie to około 70%. Aż 40% wszystkich płatności w Europie już teraz realizowanych jest metodą zbliżeniową. Ze względu na stale rosnący rynek elektroniki noszonej, BZWBK zintegruje zarządzanie tymi urządzeniami ze swoją aplikacją mobilną. Aktualnie obsługa elektroniki noszonej ogranicza się do 2 smartwatchy Garmina (1200 - 1600 zł), ale to dopiero początek.

W planach na 2018 rok jest też obsługa urządzeń niepotrzebujących zasilania prądem, pasywnie łączących się z terminalem płatniczym, jak np. pierścionki, bransoletki czy breloki do kluczy, a oprócz smartwatchy, ofertę wzbogacą zegarki sportowe i analogowe.

Głównym przekazem BZWBK z dzisiejszej konferencji jest otwartość na platformy płatności mobilnych. Absolutnie nie zależy też bankowi i firmie Mastercard na ograniczeniu się jedynie do Garmina czy innej marki.

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu