DAJ CYNK

BLIK zyskuje globalną popularność dzięki partnerstwu z PPRO

28.10.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Fintech

Interakcje: 2845

Ważne 2

0

BLIK logo

PPRO, globalna platforma oferująca rozwiązania płatnicze, podpisała z Polskim Standardem Płatności umowę uczestnictwa w systemie BLIK. Agenci rozliczeniowi i partnerzy PPRO mogą dzięki temu udostępniać płatności BLIKIEM sklepom internetowym na całym świecie.

PPRO to globalna platforma obsługująca bezpośrednio płatności oraz pierwszy międzynarodowy partner polskiego BLIKA. Partnerstwo to daje PPRO, jako międzynarodowemu agentowi rozliczeniowemu oraz globalnej sieci dostawców usług płatniczych, możliwość prowadzenia obsługi płatności realizowanych tą metodą. Współpraca zostaje podjęta w momencie, kiedy wymiana handlowa zyskuje na znaczeniu w wymiarze transgranicznym, a klienci szukają towarów oraz niższych cen poza swoimi rodzimymi rynkami.

Zobacz: Blik pozwoli na płatności zbliżeniowe. To może być spora rewolucja
Zobacz: Z banku do banku - gwiazdy promują przelewy na telefon BLIK

- To dla nas przełomowa współpraca w zakresie upowszechniania możliwości wykorzystania BLIKA przy zakupach w zagranicznych sklepach internetowych. Dzięki umowie z PPRO, wielu agentów rozliczeniowych uzyska dostęp do polskiego systemu płatności i zaoferuje je swoim klientom. Jest to również ważny krok, który uatrakcyjni ofertę BLIKA dla zagranicznych banków.

Od dłuższego czasu obserwujemy zwiększone zainteresowanie globalnych operatorów płatności potencjalną współpracą z nami. Sukces BLIKA od początku był monitorowany przez zagranicznych agentów rozliczeniowych, dlatego jestem przekonana, że ta współpraca zaowocuje jeszcze szerszą siecią akceptacji w eCommerce.

- powiedziała Monika Król, Wiceprezes Zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA

BLIK staje się coraz popularniejszym sposobem płatności e-commerce w Polsce. Według danych Narodowego Banku Polskiego, od trzech kwartałów powiększa swoją przewagę w tym zakresie nad płatnościami kartą. Dzięki współpracy z PPRO użytkownicy BLIKA będą mogli korzystać z niego w sklepach internetowych na całym świecie.

Zobacz: Liczba transakcji BLIKIEM w 1H2019 zbliżyła się do 90 milionów - to tyle, ile było w całym roku 2018
Zobacz: Spółdzielcza Grupa Bankowa uruchamia płatności BLIK

-  Rosnąca popularność płatności typu „push” to efekt dążenia klientów do większej kontroli nad swoimi finansami i prywatnością, a z drugiej strony – akceptantów do ograniczania kosztów i ryzyka procesu akceptacji płatności. Zatem, niezmiernie cieszy nas fakt, że możemy być pierwszym międzynarodowym partnerem dla BLIKA. Bezpośrednia integracja z polskim systemem płatności mobilnych usprawni obsługę płatności dla użytkowników końcowych, czyli klientów oraz akceptantów, a także przyczyni się do wzrostu wolumenu sprzedaży. Zarówno nasi partnerzy, jak i my, z niecierpliwością czekają na wymierne efekty zawarcia tej długoterminowej współpracy partnerskiej.

- powiedział Jack Ehlers, Dyrektor  Produktu, Sieci Płatności oraz Rozwoju w PPRO

Zobacz: T-Mobile z płatnościami Google Pay. Zapłacisz fakturę i doładujesz konto
Zobacz: Bank Pocztowy wprowadził płatności Apple Pay

Źródło tekstu: Polski Standard Płatności

Przewiń w dół do następnego wpisu