DAJ CYNK

Liczba transakcji BLIKIEM w 1H2019 zbliżyła się do 90 milionów - to tyle, ile było w całym roku 2018

08.08.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Fintech

Interakcje: 4666

Ważne 1

0

BLIK jest coraz chętniej wybieranym standardem płatności. W drugim kwartale 2019 roku z jego pomocą zrealizowano prawie 50 milionów transakcji, a w całym półroczu tego roku prawie 90 milionów.

BLIK zamknął drugi kwartał 2019 roku wzrostami i rekordami transakcji we wszystkich kanałach. Prawie 35 mln transakcji (71% wszystkich) zrealizowano przy zakupach internetowych. Drugim najchętniej wybieranym sposobem na korzystanie z BLIKA były wypłaty z bankomatów – było ich w tym czasie 6 mln (12%). Płatności w tradycyjnych terminalach było 5 mln (niemal dwukrotnie więcej niż w pierwszym kwartale), użytkownicy wykonali także 3,6 mln przelewów na numer telefonu.

Zobacz: Spółdzielcza Grupa Bankowa uruchamia płatności BLIK

- Polacy pokochali BLIKA i wciąż – z kwartału na kwartał – używają go coraz częściej. Zamknęliśmy pierwsze półrocze z poziomem transakcji porównywalnym z tym za cały ubiegły rok. To blisko 90 milionów transakcji.

W internecie BLIK jest też regularnie wybierany przez użytkowników częściej niż karty płatnicze. Ten trend się utrzymuje, co potwierdzają dane NBP.

- powiedział Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności

Zobacz: Dodatkowe minuty na skuterach Hop.City w promocji BLIK

Liczba płatności BLIKIEM w Internecie w ujęciu kwartalnym wzrosła o 16%, natomiast rok do roku aż o 168%. Wypłat i wpłat z bankomatów przy użyciu BLIKA było o 28% więcej, niz w I kwartale 2019 roku i o 73% więcej niż w II kwartale 2018 roku. Liczba płatności w tradycyjnych terminalach płatniczych wzrosła o 79% kwartał do kwartału i aż o 363% rok do roku. Przelewów na numer telefonu było o 38% więcej niż w 1Q2019 oraz o 265% więcej niż w 2Q2018.

W drugim kwartale Polacy wykonywali średnio 545 tys. transakcji BLIKIEM dziennie. W najlepszym dniu kwartału odnotowano 759 tys. transakcji – to najlepszy, pojedynczy dzień w historii BLIKA. Średnia kwota transakcji BLIKIEM w tym okresie wyniosła 131 zł.

Zobacz: Polska technologia BLIK-a będzie sercem systemu płatności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

- BLIK jest obecnie dostępny praktycznie dla wszystkich użytkowników bankowości mobilnej w Polsce. Cieszymy się, że nasze rozwiązanie trafiło pod koniec kwartału także do klientów banków spółdzielczych z Grupy SGB. To ważne, że bankowość spółdzielcza sięga po najlepsze innowacje płatnicze. BLIK jest dzięki temu dostępny dla klientów nawet z najmniejszych miejscowości. Nadal widzimy ogromny potencjał w rozwijaniu możliwości, jakie daje BLIK. Intensywnie pracujemy nad umożliwieniem płacenia BLIKIEM w zagranicznych serwisach internetowych, z których chętnie korzystają Polacy.

- dodał Dariusz Mazurkiewicz

Zobacz: Statystycznie każdy Polak wykonał transakcję Blikiem w I kwartale w 2019 roku. Co najmniej raz

Dzięki BLIKOWI miliony Polaków mogą, korzystając ze smartfonu, płacić w Internecie i tradycyjnych sklepach, wypłacać gotówkę z bankomatów oraz przelewać natychmiastowo pieniądze innym użytkownikom na numer telefonu bez znajomości numeru ich rachunku bankowego. BLIK to jedna z najszybszych, najwygodniejszych i najbezpieczniejszych metod płatności w sklepach internetowych oraz mobilnych.

Zobacz: Bank Pekao S.A. wprowadza cyfrową identyfikację mojeID

BLIK jest ogólnokrajowym, powszechnym standard płatności, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. Możliwość skorzystania z BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie ponad 90% wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). PSP stale rozwija możliwości BLIKA tak, aby system był jak najbardziej funkcjonalny dla jego użytkowników. Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski. Z BLIKA mogą korzystać również klienci Getin Banku, BNP Paribas, Credit Agricole, Inteligo, T-Mobile Usługi Finansowe oraz Banku Pekao S.A, a od teraz także w bankach spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej.

Zobacz: P24 DotCard - oto nowy gracz usług płatności on-line łączący serwisy Przelewy24, Dotpay i eCard

Źródło tekstu: Polski Standard Płatności

Przewiń w dół do następnego wpisu