DAJ CYNK

Blik pozwoli na płatności zbliżeniowe. To może być spora rewolucja

15.10.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Fintech

Interakcje: 3289

Ważne 0

0

Blik płatności zbliżeniowe

Blik rozpoczyna współpracę z Mastercard. Pozwoli to na wprowadzenie płatności zbliżeniowych. To realizacja zapowiedzi złożonej przez Polski Standard Płatności w grudniu 2018 roku.

Polski Standard Płatności określa rozpoczęcia strategicznej współpracy z Mastercard mianem przełomowym i nie są to słowa mówione na wyrost. Poszerzenie możliwości Blika o płatności zbliżeniowe to funkcja, którą zapewne doceni wielu użytkowników. Pozwoli ona na proste płacenie za pomocą smartfonów oraz zegarków. Współpraca z Mastercard pozwoli dodatkowo na korzystanie z płatności zbliżeniowych na całym świecie.

Zobacz: Z banku do banku - gwiazdy promują przelewy na telefon BLIK
Zobacz: Liczba transakcji BLIKIEM w 1H2019 zbliżyła się do 90 milionów - to tyle, ile było w całym roku 2018

Konsekwentnie rozwijamy system płatności mobilnych Blik, dziś w Polsce stał się on już powszechny. Użytkownicy kochają ten sposób płacenia oraz przekazywania pieniędzy. Właśnie rozpoczynamy nowy etap naszej historii, który przyniesie zupełnie nową jakość korzystania z Blika. Współpraca z Mastercard umożliwi nam znaczne przyśpieszenie dalszego rozwoju i przyniesie wiele korzyści wszystkim klientom banków, którzy dziś tak chętnie płacą Blikiem. System płatności mobilnych Blik powstał dzięki porozumieniu i współpracy największych banków. Teraz, dzięki współpracy z silnym, globalnym partnerem rozpoczyna nowy etap rozwoju

- mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora Blika.

Zobacz: 5G to lepsza rozrywka - tego oczekują konsumenci

Płatności zbliżeniowe Blikiem będą będą możliwe dzięki integracji usługi z Mastercard Digital Enablement Service (MDES). Będą inicjowane i uwierzytelniane bezpośrednio w aplikacji mobilnej banku, który oferuje Blika. Technologia tokenizacji Mastercard umożliwia generowanie tokenów dla transakcji bezgotówkowych, co zapewnia najwyższe bezpieczeństwo przy maksymalnej wygodzie dla użytkownika. Blik jest dostępny w większości polskich banków, dzięki czemu z nowej funkcji będzie mogło skorzystać blisko 90% klientów korzystających z usług bankowych. Płatności zbliżeniowe pojawią się w opcjach Blika w ciągu dwóch kwartałów.

Zobacz: Tani internet stacjonarny? Sprawdź nasz ranking
Zobacz: Fossil Gen 5 to bezdyskusyjnie najmocniejszy smartwatch z WearOS

Źródło tekstu: Polski Standard Płatności