DAJ CYNK

Statystycznie każdy Polak wykonał transakcję Blikiem w I kwartale w 2019 roku. Co najmniej raz

16.05.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Fintech

Interakcje: 5418

Ważne 0

0

Blik nie przestaje rosnąć i w I kwartale 2019 roku zanotował prawie 40 mln transakcji. To prawie trzy razy więcej niż przed rokiem.

I kwartał 2019 roku był dla Blika rekordowy pod względem wszystkich rodzajów transakcji. Najpopularniejsze niezmienne były transakcje realizowane podczas zakupów w Internecie (30 mln). Dalej mamy wypłaty w bankomatach (4,7 mln), płatności w tradycyjnych terminalach (2,8 mln) oraz przelewy na numery telefonu (2,6 mln).

Zobacz: Blue Media wdraża płatności cykliczne BLIKIEM w sieci Play

Blik jest już popularniejszy przy zakupach w sieci niż karty. Pokazały to dane NBP za ostatni kwartał ubiegłego roku. Wierzymy, że ten trend będzie się utrzymywać. Nie ma bowiem wygodniejszego sposobu na płatności za zakupy w internecie. Naszą ambicją na ten rok jest to, aby co drugi zakup w sieci był opłacany Blikiem

- powiedział Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora Blika.

W porównaniu do IV kwartału 2018 roku, liczba transakcji internetowych wzrosła o 18%. O 7% wzrosła liczba wypłat z bankomatów, o 38% liczba płatności w terminalach, a o 26% liczba przelewów na numer telefonu.

Przelewy P2P stają się coraz popularniejsze, ponieważ nie wymagają podania numeru konta a pieniądze docierają do odbiorcy natychmiast. Już większość banków, w których dostępny jest Blik, umożliwia także sprawdzenie, kto korzysta z tego typu rozwiązania poprzez wyświetlanie ikony Blika tuż obok nazwy kontaktu. To sprawia, że użytkownik wie czy może znajomemu przelać w ten sposób pieniądze. Aplikacja bankowa mu to pokazuje.

Zobacz: BLIK wprowadza płatności powtarzalne. Na początku funkcja dostępna w dwóch bankach

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2019 roku Polacy wykonywali średnio 443 tys. transakcji Blikiem dziennie, przy 158 tys. przed rokiem. W najlepszym dniu kwartału wykonano 600 tys. transakcji. 

Polski Standard Płatności jako pierwszy dostawca płatności mobilnych w Europie wykonał testową integrację z systemem SPL - Standardised Proxy Lookup service. Pozwoli to na realizowane płatności na numer telefonu pomiędzy europejskimi bankami.

 

Źródło tekstu: Polski Standard Płatności

Przewiń w dół do następnego wpisu