DAJ CYNK

Bank Millennium wprowadza token sprzętowy z czytnikiem i technologią Cronto firmy OneSpan

14.11.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Fintech

Interakcje: 2371

Ważne 0

0

Bank Millennium wprowadza token sprzętowy z czytnikiem i technologia Cronto firmy OneSpan

Bank Millennium, jako pierwszy bank w Polsce, udostępnił klientom z segmentu przedsiębiorstw nowe narzędzie autoryzacji transakcji i logowania do serwisu bankowości internetowej. Jest to token sprzętowy z czytnikiem, bazujący na autorskiej technologii Cronto amerykańskiej firmy OneSpan.

Zobacz: BLIKIEM można zapłacić za świąteczne zakupy - rusza owa kampania reklamowa
Zobacz: Facebook Pay to nowy system płatności stworzony przez Facebooka

Nowo udostępniony token to urządzenie służące do logowania i autoryzowania transakcji w serwisie bankowości internetowej Millenet. Umożliwia ono weryfikację i zatwierdzanie transakcji w dowolnym miejscu i czasie. 

Technologia Cronto wykorzystuje unikatowe rozwiązanie w postaci graficznego kryptogramu, składającego się z matrycy kolorowych kropek wyświetlanych na ekranie komputera. Generowany w serwisie bankowości internetowej kod graficzny sczytywany jest z ekranu komputera za pomocą tokena. 

Zobacz: Revolut ma w Polsce 750 tysięcy klientów indywidualnych. Darmowa karta i 20 zł na start
Zobacz: Twisto się rozpędza. Tydzień po debiucie karty zarejestrowało się już 12 tys. osób

Jak zapewnia Bank Millenium, urządzenie zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Działa w trybie offline, bez dostępu do sieci. Technologia Cronto jest zgodna z zasadą WYSIWYS (What You See Is What You Sign - podpisujesz to, co widzisz), umożliwiając klientowi zweryfikowanie takich danych transakcji, jak kwota i numer rachunku przed jej zatwierdzeniem. Dodatkowym zabezpieczeniem urządzenia jest kod PIN, nadawany indywidualnie przez każdego użytkownika.  

Aby zalogować się do Millenetu za pomocą tokena, należy podać dane logowania, uruchomić urządzenie i zeskanować nim kolorowy kod wygenerowany w systemie bankowości elektronicznej, następnie podać PIN do urządzenia oraz przepisać kod widoczny na ekranie tokena. Autoryzacja operacji przebiega w sposób analogiczny, bez potrzeby ręcznego przepisywania danych do urządzenia. 

Zobacz: Sztuczna inteligencja pomaga ocenić ryzyko kredytowe

Źródło tekstu: Bank Millennium

Przewiń w dół do następnego wpisu