DAJ CYNK

Bank Millennium wprowadza funkcję tymczasowej blokady kart. To naprawdę może się przydać

27.02.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Fintech

Interakcje: 6082

Ważne 0

0

Możliwość tymczasowej blokady kart płatniczych z poziomu aplikacji mobilnej udostępnił właśnie Bank Millennium. Można je włączać i wyłączać dowolną ilość razy, a przy okazji dowolnie zmieniać czas obowiązywania.

Za sprawą nowej funkcji użytkownicy aplikacji mobilnej Banku Millennium mogą tymczasowo zablokować każdy rodzaj karty: debetową, kredytową, przedpłaconą, w tym karty główne i dodatkowe. W ten sposób kartą nie da się w żaden sposób płacić, ani wypłacać pieniędzy z bankomatów. Blokadę można zdjąć w dowolnym momencie, a czas jej obowiązywania ustalamy samodzielnie.

Zobacz: Płatności Apple Pay w ING Banku Śląskim

Rozwiązanie może się przydać w różnych sytuacjach, przykładowo kiedy zostawimy portfel w szatni na basenie lub siłowni albo idziemy na koncert, gdzie istnieje większe ryzyko kradzieży. Jeśli zapomnimy zdjąć blokady, przypomni nam o tym wiadomość SMS lub powiadomienie w aplikacji mobilnej. Wystarczy wtedy zalogować się do aplikacji i zdjąć blokadę.

Zobacz: Płatności zbliżeniowe do 100 zł bez PIN-u? To możliwe jeszcze w tym roku

Funkcja dostępna jest dla użytkowników aplikacji mobilnej Banku Millennium od wersji 4.32. Jeśli jeszcze jej nie macie, trzeba chwilę poczekać na aktualizację. Oczywiście tymczasowa blokada będzie dostępna nie tylko w wersji na Androida, ale również pod iOS. Przyznam szczerze, że to naprawdę może się przydać w opisanych powyżej sytuacjach.

Źródło zdjęć: informacja prasowa

Źródło tekstu: informacja prasowa

Przewiń w dół do następnego wpisu