DAJ CYNK

Apple Card: oficjalny start, teraz już dla wszystkich (ale tylko za Oceanem)

20.08.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Fintech

Interakcje: 2585

Ważne 0

0

Po licznych zapowiedziach karta kredytowa Apple Card jest już oficjalnie dostępna dla wszystkich klientów w Stanach Zjednoczonych. Trzeba tylko mieć iPhone’a 6 lub nowszego, system iOS 12.4 i skorzystać z aplikacji Wallet. 

Ostatnio informowaliśmy, że pierwsi klienci zaczęli otrzymywać zaproszenia do skorzystania z Apple Card. Teraz już nie ma żadnych ograniczeń, usługa oficjalnie ruszyła,  a kartę spod znaku jabłuszka mogą dostać wszyscy zainteresowani. Pod warunkiem, że mieszkają w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz: Apple zaczyna wdrażać swoją kartę kredytową w USA. Pierwsi klienci otrzymali zaproszenia do uzyskania Apple Card
Zobacz: Apple znowu pozywa. Tym razem firmę, która pozwala szukać błędów w oprogramowaniu na wirtualnej maszynie

Apple Card to karta kredytowa marki Apple, którą iProducent wprowadził we współpracy z Goldman Sachs. Użytkownicy sprzętu Apple'a, zainteresowani kartą, mogą się o nią ubiegać za pomocą aplikacji Wallet. Po zdobyciu karty, zyskają możliwość płacenia za towary i usługi, także w internecie, za pośrednictwem Apple Pay. Cyfrowa część karty dostępna jest niemal od razu po zweryfikowaniu klienta, natomiast na fizyczną, tytanową kartę trzeba poczekać kilka dni. Na fizycznej karcie znajduje się nazwisko użytkownika, jednak nie ma tam numeru, kodu CVC ani daty ważności, co ma zagwarantować większe bezpieczeństwo. Dane te ukryte są w zabezpieczonej Touch ID lub Face ID aplikacji Wallet.

W aplikacji można będzie szczegółowo przeanalizować swoje wydatki. Płatności podzielone są na kategorie wyróżnione kolorami - np. zakupy, jedzenie i picie, rozrywka - a wątpliwe obciążenia karty klienci łatwo zidentyfikują, odnajdując miejsce zawarcia transakcji na mapie.

Korzystając z Apple Card, można liczyć na liczne profity. Klienci otrzymają zwrot gotówki w wysokości 1 procenta za zakupy dokonane przy użyciu karty fizycznej, 2 procent za transakcje realizowane w aplikacji Apple Pay i 3 procent za zakupy produktów i usług firmy Apple. Cash back przyznawany jest klientom jako „Daily Cash”, czyli w codziennych płatnościach dodawanych do karty. Kwoty te można wykorzystać na zakupy lub zachować na koncie bankowym.

Zobacz: Znajdziesz błąd w iPhonie, dostaniesz od Apple milion dolarów
Zobacz: Apple znowu pozywa. Tym razem firmę, która pozwala szukać błędów w oprogramowaniu na wirtualnej maszynie

Komentarze
Zaloguj się