DAJ CYNK

Alior Bank wprowadza zmiany w systemie transakcyjnym

27.11.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Fintech

Interakcje: 7111

Ważne 1

0

Alior Bank logo

14 grudnia Alior Bank wprowadzi ulepszenia w bankowości elektronicznej oraz zmiany w wyglądzie serwisu transakcyjnego. Nowy widok ekranu bankowości internetowej ma pozwolić klientom banku na szybki podgląd ostatnich transakcji i wygodne zarządzanie produktami. Pojawią się również nowe nazwy systemu transakcyjnego oraz aplikacji mobilnej, odpowiednio Alior Online i Alior Mobile.

Serwis transakcyjny z nowym ekranem startowym

W zakładce “Mój portfel” zmniejszone zostaną kafelki produktów, dzięki czemu na ekranie zmieści się jednorazowo więcej informacji. Nowy portfel zostanie uzupełniony także o dodatkowe opcje. Po aktualizacji systemu, oprócz salda dostępnego użytkownikom, wyświetli się również saldo księgowe. Natomiast w panelu Konta Jakże Osobistego pojawi się link do zarządzania korzyściami konta. Zamiast prezentowania liczby dni pozostałych do końca lokaty, bank wyświetli klientom dokładną datę jej zapadalności.

Zobacz: Alior Bank rozszerza wykorzystanie robotów
Zobacz: Bank Pekao z nowym serwisem transakcyjnym Pekao24

Alior Bank serwis transakcyjny mój portfel

- Z bankowości internetowej Alior Banku korzysta coraz więcej klientów, zmieniamy system dla ich wygody. Zależy nam, aby zapewnić im jak największy komfort poprzez prostotę obsługi oraz jej intuicyjność. Zanim zdecydowaliśmy się na przebudowanie naszego systemu transakcyjnego, przeprowadziliśmy analizę sugestii, które przez ostatnie dwa lata pośrednio i bezpośrednio przez social media przekazywali nam nasi klienci. To pozwoliło na dostosowanie serwisu do oczekiwań jego użytkowników. Dodatkowo, wraz z naszym zespołem badawczym RBL_ zrealizowaliśmy serię badań, aby zweryfikować czy zaprojektowane rozwiązania spełniają te oczekiwania.

- powiedział Piotr Łakomski, Dyrektor Departamentu Rozwoju Kanałów Cyfrowych Alior Banku

Bank zostawi doceniane przez użytkowników elementy pulpitu. Nadal będzie możliwie kopiowanie numeru konta, szybki dostęp do przelewu, jak również spłata raty pożyczki.

Zobacz: [Aktualizacja] Lidl wprowadzi w Polsce swój własny system płatności Lidl Pay. Bez NFC, za to z kodami QR
Zobacz: Twisto w listopadzie ma każdego dnia 2,5 tysiąca nowych użytkowników

Zmiany szablonów płatności

Modyfikacje pojawią się również na ekranie szablonów, czyli zapisanych przez klientów danych odbiorców przelewów. W miejscu dotychczasowych kafelków będzie widoczna kompaktowa lista, która umożliwi wyświetlenie pełnej nazwy szablonu bez względu na jej długość. Przy każdym z szablonów widoczny będzie również dostęp do najważniejszych akcji: wysłania przelewu, edycji danych szablonu oraz jego usunięcia.

Alior Bank serwis transakcyjny szablony płatności

Serwis transakcyjny i aplikacja mobilna z nowymi nazwami

Alior Bank stworzył nowe nazwy kanałów cyfrowych, dzięki którym klienci banku nie powinni mieć wątpliwości, o którą chodzi – bankowość internetową czy mobilną. Od 14 grudnia serwis bankowości internetowej będzie występował pod nazwą „Alior Online”, natomiast aplikacja mobilna zmieni się w „Alior Mobile”.

Zobacz: Viomi V2 Pro Cleaning Robot V-RVCLM21B - wół roboczy firmy Xiaomi, który pokonuje droższą konkurencję
Zobacz: Nokia 7.2 - test średniopółkowego telefonu z optyką Zeiss

Nowy wygląd BLIKA

W aplikacji mobilnej odświeżony zostanie wygląd ekranu kodów BLIK oraz przelewu na telefon BLIK. Staną się one czytelniejsze za sprawą jasnych kolorów i wyraźniejszych przycisków. Zmiana nie wpłynie na dostępne w aplikacji funkcjonalności.

Alior Bank aplikacja mobilna BLIK

Zobacz: Black Friday 2019 - śledź najlepsze promocje
Zobacz: W Czarny Piątek Xiaomi otworzy trzy nowe sklepy Mi Store - w Gdańsku, Rzeszowie i Warszawie

Źródło tekstu: Alior Bank

Przewiń w dół do następnego wpisu