DAJ CYNK

Stanowi prokuratorzy generalni przeciwko aplikacji Instagram for Kids

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 2483

Instagram

Mark Zuckerberg planuje wydanie Instagramu dla dzieci. Sprzeciwia się temu pomysłowi większość stanowych prokuratorów generalnych.

W mediach społecznościowych największą siłą jest imperium Facebooka. Do Marka Zuckerberga należą Facebook, Instagram, Facebook Messenger oraz WhatsApp. W zdecydowanej większości państw to właśnie one są największymi portalami społecznościowymi lub komunikatorami. Oficjalnie z Facebooka czy Instagramu można korzystać jednak od trzynastego roku życia. Oczywiście za zgodą rodziców lub innych opiekunów prawnych. Teraz Mark Zuckerberg planuje rozszerzyć zasięg swojego koncernu i chce stworzyć Instagram for Kids. Zdecydowanie sprzeciwiło się temu aż 44 stanowych prokuratorów generalnych z USA.

Wprost mówią oni, że Facebook udowodnił, że nie może (lub nie chce) ochronić dzieci przed wpływem szkodliwych treści. Uważają oni zatem, że Instagram for Kids będzie z gruntu szkodliwy i niebezpieczny dla potencjalnych użytkowników. Może się również przyczynić do nowych przypadków wykorzystywania najmłodszych. Prokuratorzy stwierdzili zresztą, że Facebook wcale nie odpowiada na potrzebę rynkową, a sam ja tworzy. Według prawników dzieci wcale nie potrzebują nowego wynalazku Marka Zuckerberga.

Zobacz: Instagram sam odfiltruje obraźliwe wiadomości
Zobacz: Nie rozpowszechniaj seksfilmów znanej YouTuberki, bo możesz popełnić przestępstwo

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: mass.gov, twitter

Przewiń w dół do następnego wpisu