DAJ CYNK

Polskie wojsko z chińską aplikacją

Isand

Aplikacje

Wojsko

Ministerstwo Obrony Narodowej nawet nie wiedziało, że poleca Wojsku Polskiemu instalację.... chińskiej aplikacji dla lekarzy.

W środku światowej epidemii nie dziwi fakt, że poszczególne instytucje publikują rozmaite zalecenia, które mają na celu ograniczyć liczbę zachorowań i pomóc osobom, które się zarażą. W tym gronie jest też Ministerstwo Obrony Narodowej, który na stronie Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia umieścił cały poradnik dotyczący prewencji. Znalazł się tam też bardzo interesujący fragment zalecający instalację aplikacji Dink Talk. To chińska aplikacja, która ułatwia lekarzom porozumiewanie się. Sama instrukcja powstała w Chinach, polskie ministerstwo tylko opublikowało jej przetłumaczoną wersję. Twórcy poradnika zaznaczają, że trzeba podać m.in. swój numer telefonu. 

Dziennikarze Rzeczpospolitej, którzy wykryli sprawę zapytali Ministerstwo, czy faktycznie rekomenduje żołnierzom instalację tej aplikacji. Resort obrony odpowiedział tylko, że jedyną aplikacją, którą zaleca (choć nie wymaga) jest rządowa Stop Covid - ProteGo Safe (nazwa aplikacji wraz z kolejnymi wersjami staje się coraz dłuższa). Ministerstwo również wypowiedziało się o rządowym rozwiązaniu w samych superlatywach, chociaż ostatnie doniesienia raczej nie przedstawiają przedsięwzięcia w korzystnym świetle. Wracając jednak do Dink Talka - wygląda na to, że instrukcja znalazła się na stronie MON bez wcześniejszego jej sprawdzenia.

Zobacz: Tajemniczy numer 221043705. Lepiej odbierz
Zobacz: Z aplikacji STOP COVID nikt nie korzysta. Ta klęska kosztowała nas już 5 mln zł

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: rzeczpospolita

Przewiń w dół do następnego wpisu