DAJ CYNK

Pojawiła się pierwsza gra na iPada z obsługą klawiatury i myszy

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Aplikacje

Pascal's Wager na iPada

Pascal's Wager to pierwsza gra na iPada, umożliwiająca granie z wykorzystaniem klawiatury i myszy. Dotychczas ten sposób sterowania nie był dostępny dla graczy korzystających z platformy Apple.

Jedną z nowości wprowadzonych na urządzeniach Apple wraz z iPadOS 14 jest rozszerzone wsparcie dla kontrolerów do gier, pozwalające m.in. na granie z wykorzystaniem klawiatury i myszy. Po ponad trzech miesiącach od premiery nowej wersji systemu gracze wreszcie otrzymali pierwszy tytuł, który wykorzystuje nową funkcjonalność. Jest nim Pascal's Wager, w którym obsługa klawiatury i myszy pojawiła się wraz z najnowszą aktualizacją.

Pascal's Wager now supports keyboard/mouse control on iOS 14 and later from r/ipad


Pascal's Wager to trójwymiarowa gra typu action RPG utrzymana w klimacie dark fantasy. Tytuł dostępny jest dla smartfonów i tabletów Apple od iPhone'a 6s wzwyż pracujących pod kontrolą iOS 9 lub nowszych. Nowa metoda sterowania zarezerwowana jest jednak wyłącznie dla użytkowników iPadów z iPadOS 14.

Pozostaje pytanie czy i kiedy za ciosem pójdą kolejni twórcy gier. iPad na przestrzeni lat zyskał sobie reputację całkiem udanej platformy do gier, a wśród dostępnych dla niego tytułów znajdziemy bogatą bibliotekę m.in. strategii oraz RPG--ów, które na obsłudze klawiatury i myszy (a zwłaszcza myszy) z pewnością by zyskały.

Zobacz: Apple WWDC 2020: iPadOS 14 z porzadnym rozpoznawaniem pisma odręcznego i… Spotlight?
Zobacz: Apple szykuje nowego iPada 10,5 cala

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Giant Games

Źródło tekstu: 9to5Mac, Reddit