DAJ CYNK

Opera na Androida w nowej i wygodniejszej wersji

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 4328

Opera Android nowa wersja

Opera wypuściła nową wersję swojej przeglądarki internetowej na Androida. W wersji 61 aplikacji pojawił się WebSnap, funkcja pozwalająca na robienie zrzutów ekranu oraz ich personalizowanie. Jest też nowy odtwarzacz multimedialny.

WebSnap po raz pierwszy został wprowadzony w desktopowej wersji przeglądarki Opera. Narzędzie pozwala na pełną personalizację zrzutów ekranu dzięki całej gamie narzędzi do edycji oraz unikalnej kolekcji emotikon Opery.

Zrzuty ekranu stały się dziś jedną z podstawowych metod przechowywania i udostępniania informacji z sieci. Rachunki, dokumenty, zdjęcia, memy czy nawet konwersacje z komunikatorów, wszystko dziś jest zapisywane za pomocą zrzutów ekranu. Od teraz użytkownicy Opery na Androida mogą je personalizować za pomocą narzędzi dostępnych bezpośrednio  w przeglądarce. Edycja daje m.in. możliwości rozmazywania fragmentów  obrazów, dodawania tekstu, emotikon czy kolorów. Standardowa funkcja przeglądarki pozwala także udostępnić zrzut ekranu innym użytkownikom.

– powiedział Stefan Stjernelund, Menedżer Produktu Opera for Android

Zobacz: Opera wprowadza innowacyjny mechanizm synchronizacji pomiędzy PC a Androidem
Zobacz: Opera GX to pierwsza przeglądarka z własnym soundtrackiem

Nowy odtwarzacz – nowe możliwości

Odtwarzacz multimedialny w nowej Operze umożliwia odgrywanie wszystkich rodzajów plików audio i wideo bezpośrednio w samej przeglądarce, zapewniając płynną obsługę multimediów i eliminując potrzebę korzystania z zewnętrznych odtwarzaczy.

Nasi użytkownicy pobierają codziennie miliony plików multimedialnych. Dlatego zdecydowaliśmy pójść im na rękę. Stworzyliśmy odtwarzacz obsługujący pliki HTML5 na stronach internetowych, jak i w folderze z pobranymi plikami. Użytkownicy nie muszą się przełączać pomiędzy aplikacjami. Pobieranie innych odtwarzaczy stało się zbędne.

– powiedział Stjernelund

Opera Android player

Nowy odtwarzacz multimedialny obsługuje pliki w ustalonej przez użytkowników kolejności. Ponadto możliwe stało się korzystanie z mobilnej przeglądarki podczas oglądania filmów lub słuchania plików audio poprzez tryb obraz-w-obrazie. Odtwarzacz charakteryzuje się stylowym interfejsem, natomiast menu daje użytkownikom możliwość dostosowania szybkości i jakości wideo. Użytkownicy mogą włączać napisy w siedmiu językach: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, rosyjskim, szwedzkim i tureckim.

Premiera Opery 61 nieprzypadkowa

Przeglądarka Opera na Androida oferuje znacznie więcej funkcji niż przeglądarki fabrycznie na urządzeniach z systemem Android. W przeciwieństwie do preinstalowanych aplikacji zawiera darmową sieć VPN, blokadę reklam, funkcję Sync i Flow umożliwiające łączenie się z desktopową wersją Opery. Nie bez znaczenia jest także portfel kryptowalutowy.

Smartfony i tablety z Androidem to bardzo popularne prezenty na Święta. Co ciekawe, od tego roku nowe urządzenia z tym systemem operacyjnym mają możliwość wyboru domyślnej przeglądarki, w tym Opery. Nowa wersja tuż przed Bożym Narodzeniem będzie strzałem w dziesiątkę, liczymy na wielu nowych użytkowników.

– dodał Stefan Stjernelund

Opera jest narzędziem typu „all i one”, stanowiącym doskonałą alternatywę dla użytkowników preferujących smartfony i tablety z Androidem. Otrzymała ostatnio ponad 100 aktualizacji funkcji, stając się potężną przeglądarką mobilną dostępną za darmo w sklepie Google Play. Jak dotychczas oddano ponad trzy miliony recenzji Opery w sklepie Google Play, a średnia ocena przeglądarki wynosi obecnie 4,6 na 5.

Zobacz: Edge: Microsoft testuje automatyczne grupowanie kart
Zobacz: Windows 10: Microsoft i Goolge poprawiają tryb ciemny Chrome

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Opera

Przewiń w dół do następnego wpisu