DAJ CYNK

Netflix przekracza miliard pobrań w Google Play

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 2536

Netflix to usługa, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Nie dziwi zatem fakt, że aplikacja mobilna jest tak popularna, że pokonała kolejną ważną granicę.

Jakie są dwie najczęściej pobierane i najpopularniejsze aplikacje na świecie? WhatsApp oraz TikTok. W czołówce znajduje się jednak też Netflix. Wirtualna wypożyczalnia filmów i seriali, która oferuje abonament na cały swój asortyment jest znana wszędzie. Miała ona choćby wpływ na język poprzez sformułowanie Netflix and chill. Nawet jeśli jego znaczenie jest nieco inne niż dosłowne. Oczywiście na rynku pojawiły się też konkurencyjne serwisy, ale żaden nie rozpropagował tak swoich aplikacji mobilnych jak właśnie Netflix. 

Teraz aplikacja w Google Play pokonała już granicę miliarda pobrań. Jak wygląda to w porównaniu z konkurencją? Bardzo popularną aplikację ma Amazon Prime, która to znajduje się obecnie w przedziale 100 - 500 milionów pobrań.  Hulu udało się pokonać barierę 50 milionów, z kolei Disney+ - 10 milionów. Serwisy te mają jednak dużo gorszą dostępność w różnych krajach niż Netflix. Cieniem samego siebie jest z kolei aplikacja HBO GO, która pokonała jedynie granicę 5 milionów. Widzowie HBO GO mają jak widać najbardziej konserwatywne podejście do oglądania na różnych urządzeniach.

Zobacz Netflix szykuje prequel Wiedźmina
Zobacz Netflix kupił prawa do... horroru pisanego na Reddicie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu