DAJ CYNK

Microsoft Edge 92 dla Androida w końcu ma to samo, co na PC

Anna Rymsza (Xyrcon)

Aplikacje

Microsoft Edge dla Androida z Chromium 92

W sklepie Play już można znaleźć przeglądarkę Microsoft Edge w wersji 92. Została wydana tuż po wersji dla PC i tak będzie już zawsze.

Microsoft w końcu połączył bazę kodu przeglądarek Microsoft Edge dla Androida i dla Windowsa. To oznacza, że wydania przeglądarek będą traktowane tak samo, mimo różnych platform docelowych. Od dziś będą też korzystać z tej samej wersji silnika Chromium. Warto przypomnieć, że choć desktopowy Edge był aktualizowany, ten dla Androida na długo utknął na Chromium 77. Obecnie oba wydania Edge'a mają pod maską Chromium 92.

Od teraz rozwój Edge'a dla Androida powinien postępować szybciej. Możemy liczyć na szybsze wprowadzanie tych samych nowości, co w desktopowym Edge'u i oczywiście szybkie przenoszenie nowości z Chromium. Widać to już teraz.

Zobacz: Windows 11 spróbuje zmusić Cię do wyboru jedynej słusznej przeglądarki
Zobacz: Microsoft Edge 91 ma być najszybszą przeglądarką na Windows 10

Edge 92 dla Androida dogonił Windowsa

Oczywiście Edge 92 w wersji mobilnej jest napakowany nowościami. Używających Edge'a na Windowsie ucieszy fakt, że w końcu można bezboleśnie synchronizować karty, hasła, historię, zakładki, ulubione i inne osobiste dane między PC i telefonem. Można też „wysłać” stronę na dowolne inne urządzenie, gdzie jest zainstalowany Edge i gdzie działa to samo konto Microsoft.

Jest tu też wbudowany bloker reklam, wykorzystujący rozszerzenie AdBlock Plus. Szczegóły można dopasować w ustawieniach w sekcji poświęconej bezpieczeństwu. Można oczywiście zostawić w spokoju reklamy mało inwazyjne i nieszkodliwe.

Wzorem Google Chrome, Edge 92 również dostał wbudowane narzędzie do robienia zrzutów ekranu. Znajdziesz je w menu udostępniania.

Na deser dostaliśmy jeszcze gratkę w postaci automatycznego tłumaczenia stron. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu Microsoft Translatora.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Techdows

Przewiń w dół do następnego wpisu