DAJ CYNK

Mapy Petal z nowością jak u Google. Odpowiedź na nawigację Live View

Mieszko Zagańczyk

Aplikacje

Mapy Petal

Huawei przedstawił nową wersję swojej aplikacji Mapy Petal. Aktualizacja obejmuje przede wszystkim nawigację w trybie chodzenia w rzeczywistości rozszerzonej jak w Google Live View. Wprowadza także udostępnianie lokalizacji użytkownikom w czasie rzeczywistym oraz system benefitowy, nagradzający za regularne korzystanie z Map Petal. 

Huawei rozwija swoje Mapy Petal od dwóch lat, jako alternatywę dla niedostępnych w smartfonach marki Map Google. Producent chwali się, że te wysiłki przynoszą efekty, a z jego map korzysta 28 milionów użytkowników w ponad 160 krajach. 

Huawei wprowadza własny Live View

Teraz w Mapach Petal debiutuje funkcja przypominająca Live View z Map Google. Jest to piesza nawigacja z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej – Augmented Reality (AR). Ma to być ułatwienie w sytuacjach, gdy zawiłe sieci dróg i uliczek utrudniają orientację w terenie z wykorzystaniem tradycyjnej nawigacji mapowej.

Zobacz: Nowe funkcje w Mapach Google: Live View, Rezerwacje i Dopasowane do Ciebie

Nawigacja w trybie chodzenia w rzeczywistości rozszerzonej – Augmented Reality Walking Navigation – nakłada za pomocą aparatu fotograficznego smartfonu wskazówki trasy na otoczenie, w którym znalazł się użytkownik, co pozwala mu bezproblemowo dotrzeć do celu.

Augmented Reality (AR) Walking Navigation

Jak zapewnia Huawei, aplikacja Mapy Petal na bieżąco rozpoznaje aktualną lokalizację oraz dane z otoczenia i może sprawić, że kierunek strzałek, nazwy dróg i ulic oraz inne kluczowe informacje będą zsynchronizowane z tym, co widzimy wokół siebie. 

W nowej odsłonie Map Petal możemy również przełączać się między nawigacją płaską a panoramiczną, w zależności od trasy i potrzeb. 

Udostępnianie lokalizacji w czasie rzeczywistym

Huawei wprowadził także nową funkcję Real-Time Team Location, dzięki której można udostępniać innym osobom swoją precyzyjną, aktualną lokalizację. Nowość pozwala błyskawicznie sprawdzić, jak blisko znajdują się nasi znajomi, zwłaszcza gdy spotykamy się w ruchliwym miejscu lub odwiedzamy miasto po raz pierwszy. 

Udostępnianie lokalizacji w czasie rzeczywistym
 
Producent zachęca też, by wypróbować spersonalizowane rekomendacje Map Petal za pośrednictwem usług Nearby Life. Dzięki nim możemy odkrywać m.in. okoliczne muzea czy najlepsze restauracje w okolicy. 

Zdobywaj nagrody w Mapach Petal

W ramach programu benefitowego użytkownicy regularnie korzystający z Map Petal mogą wchodzić na kolejne poziomy i zdobywać odznaki za różnego rodzaju aktywności, takie jak: chodzenie, jazda na rowerze czy zostawienie recenzji, dotyczących odwiedzanych miejsc. 

Ponadto użytkownicy otrzymują tygodniowy raport ze swojej aktywności, przedstawiający takie dane, jak liczba godzin spędzonych na spacerze i kilometrów przejechanych na rowerze w ciągu ostatniego tygodnia.

Zobacz: Aplikacja iTaxi zintegrowana z mapami Petal. Wkrótce również na zegarkach Huawei Watch 3
Zobacz: Huawei Petal pomoże teraz znaleźć tanie loty

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Huawei

Źródło tekstu: Huawei