DAJ CYNK

Huawei: nie ma YouTube’a? Będzie Dailymotion...

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 7766

Huawei: nie ma YouTube’a? Będzie Dailymotion...

Serwis YouTube wyrobił sobie już tak mocną pozycję na rynku, że dla wielu użytkowników smartfonów brak obsługującej go aplikacji mobilnej w urządzeniach Huawei jest jednym z powodów, by z góry je skreślić. Huawei stara się zapełnić tę lukę, zawierając umowę z Dailymotion.

Z YouTube’a w smartfonach Huawei można korzystać przez przeglądarkę internetową, jednak nie zapewnia to odpowiedniego komfortu, jak aplikacja. Z Dailymotion ma być inaczej – ten serwis zostanie zintegrowany z własną aplikacją Huawei Video, czyli inaczej, w polskiej wersji – Filmy. 

Zobacz: Smartwatch Huawei Watch GT 2 (42 mm) z prezentami i w nowym kolorze
Zobacz: TIDAL HiFi: 6 miesięcy za darmo w smartfonach Huawei z serii P40

Dailymotion poinformował dziś o zawarciu strategicznego porozumienia z Huaweiem. Dzięki integracji API  Dailymotion filmy ukazujące się na tej platformie będą dostępne bezpośrednio w odtwarzaczu Huaweia i będzie można z nich korzystać tak samo, jak przez własną aplikację serwisu. Zapewni to użytkownikom smartfonów Huawei dostęp do wszystkich kanałów na Dailymotion, a ich twórcom – zagwarantuje zysk z wyświetleń.

Zobacz: Orange przejmie Dailymotion

Francuski serwis Dailymotion powstał jako bezpośredni konkurent YouTube’a w 2005 roku. Z oczywistych względów nie zdobył takiej popularności, ale dziś może się pochwalić liczbą  250 milionów użytkowników na całym świecie. Ma mniej społecznościowy charakter, ale za to znajduje się tam duży wybór kanałów, do których treści dostarczają najwięksi światowi wydawcy, jak BBC News, VICE, Bloomberg, Newsweek, Le Monde, a także NASA czy NBA.

Zobacz: Darmowe filmy w Huawei Video dla posiadaczy smartfonu P40 Lite
Zobacz: Huawei daje prawie 150 zł na filmy w Huawei Video, ale nie wszystkim

Z kolei Huawei Video (Filmy) to coraz bardziej się rozwijająca aplikacja na smartfonach Huawei zapewniająca dostęp do wielu treści wideo na żądanie (np. Rakuten TV, FimBox), newsów i relacji wideo oraz innych tego typu treści filmowych. Całość stanowi częściowo odpowiedź na serwisy w rodzaju Netfliksa, a częściowo także – na YouTube’a, w czym ma właśnie pomóc nowe porozumieniem z Dailymotion.

Zobacz: Huawei Y6p – test telefonu za „pół darmo”, ale nie dla każdego
Zobacz: Huawei P40 – test subflagowca, który daje radę bez Google’a
Zobacz: Test Huawei P40 Lite E - to mógł być świetny smartfon za 700 zł

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu