DAJ CYNK

Google Play sprząta aplikacje o COVID-19. Podcast Addict oberwał

Xyrcon

Aplikacje

Podcast Addict

Z Google Play wyleciała aplikacja do słuchania podcastów. Wszystko przez podcasty o COVID-19.

W Google Play trwa wielkie sprzątanie. Google walczy z dezinformacją, oszustwami, wyłudzaniem danych i wszelkim złem, wykorzystującym strach przed koronawirusem z Wuhan. Według nowych zasad tylko aplikacje rządowe i zatwierdzone przez organizacje zdrowia publicznego mogą nawiązywać do COVID-19. To doskonałe posunięcie i już dawno trzeba było to zrobić, ale… zawsze jest jakieś „ale”.

Są podcasty o koronawirusie, są problemy

Albo ktoś nie czytał opisów aplikacji przez wycofywaniem ich z Google Play, albo robił to automat. Razem z aplikacjami żerującymi na naszym strachu, niewiedzy i naiwności ze sklepu wycofana została dobra aplikacja do słuchania podcastów – Podcast Addict. Istnieją podcasty o COVID-19, Podcast Addict to aplikacja o COVID-19. I kropka. Autor odtwarzacza został wrzucony do jednego worka z naciągaczami.

Zobacz: Huawei rozdaje bonusy za zakupy w AppGallery: e-booki, audiobooki, podcasty
Zobacz: Tysiące aplikacji z Google Play udostepniają nasze dane przez złe ustawienia Firebase

Aplikacja została usunięta w sobotę 18 maja. W chwili pisania artykułu wciąż nie była dostępna w Google Play. Ponadto Xavier Guillemane, który tworzy Podcast Addict, nie ma pola manewru. Google wymaga od niego dowodu, że jego aplikacja została zatwierdzona przez organizację rządową lub usunięcia słów kluczowych i odniesień do COVID-19. Jedno i drugie jest niewykonalne, chyba że z Podcast Addict usunięte zostaną wszystkie podcasty o nowej chorobie i już nigdy nie pojawią się nowe.

Podcast Addict miał już wcześniej problemy z moderacją w Google Play, ale zawsze wracał. Na razie autor udostępnił APK do pobrania na swoim dysku Google, ale tym sposobem nie dotrze do szerokiego grona odbiorców. Pozostaje czekać na efekt apelacji. Niewykluczone, że razem z Podcast Addict usunięte zostały też inne wartościowe aplikacje, w których pojawiają się treści tworzone przez niezależne osoby.

Zobacz: Google Play dodaje filtry wyszukiwania. Szybciej znajdziesz najnowsze apki
Zobacz: Ubisoft pozywa Google i Apple za to, że mają w swoich sklepach klona Rainbow Six

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Podcast Addict

Źródło tekstu: Podcast Addict

Przewiń w dół do następnego wpisu