DAJ CYNK

Discord na Androida ze współdzieleniem ekranu

Isand

Aplikacje

Discord

Discord to jedna z najpopularniejszych aplikacji służących do komunikacji na świecie. Kojarzy się ona przede wszystkim z komputerami, ale twórcy rozwijają też aplikację mobilną. Na przykład teraz.

Discord to aplikacja, która przede wszystkim reklamuje się jako stworzona dla graczy komputerowych. Pozwala ona pisać z poziomu gry, informuje ona w jakie gry gramy, a swoim płatnym użytkownikom daje różne rzeczy mające wyróżnić ich z tłumu. Każdy może założyć serwer Discorda i rozmawiać ze swoimi znajomymi lub dołączyć do wielu serwerów tematycznych. Nie dziwota, że aplikacja szybko zdobyła dużą popularność i podczas nauczania zdalnego młodsi wiekiem nauczyciele często wybierali właśnie Discorda, nawet jeśli otrzymali bezpłatny Microsoft Teams. Sam Discord robi teraz wiele by nie kojarzyć się jedynie z segmentem gier.

Nie dziwi wprowadzanie kolejnych funkcji do aplikacji mobilnych, które dotychczas stały w tyle za wersją komputerową. Użytkownicy Androida będą mogli podzielić się widokiem swojego ekranu podczas rozmowy. Będzie można bezproblemowo przełączać się wtedy między aplikacjami. O ile funkcja jest od dawna dostępna w wersji komputerowej, tak nie ma jej w wersji beta aplikacji mobilnej.  Discord jest już jednak prawie gotowy, tak wynika z kodu, do jakiego dotarli ludzie z XDA-Developers.

Zobacz: Wielka Brytania przestrzega przed... Discordem
Zobacz: Snapchat doda funkcję podobną do TikToka

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: xda developers, androidheadlines

Tagi: discord
Przewiń w dół do następnego wpisu