DAJ CYNK

„Bezpieczny autobus” - strona Ministerstwa Cyfryzacji pozwoli ocenić stan techniczny autokaru

Dodane przez: HTur

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 1045

Ministerstwo Cyfryzacji zaprezentowało witrynę „Bezpieczny autobus”. Pozwala ona na sprawdzenie stanu technicznego busa lub autokaru, którym będzie się podróżować. Jak to działa?

Marek Zagórski, minister cyfryzacji, opisuje nowe rozwiązanie w ten sposób:

To jedna z najprostszych i najszybszych e-usług. Aby z niej skorzystać potrzebujemy tylko numeru rejestracyjnego autobusu lub autokaru, którym ruszamy w trasę

I trzeba przyznać, że nic dodać, nic ująć. Aby skorzystać z usługi, wystarczy wejść na witrynę Bezpiecznyautobus.gov.pl, a następnie wpisać tam numer rejestracyjny pojazdu i kliknąć Sprawdź autobus.

Po sprawdzeniu pokażą się informacje o tym, czy autokar (bus lub autobus) ma ważne obowiązkowe badanie techniczne, ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz czy nie jest wyrejestrowany lub kradziony. Wyświetlane są również dane techniczne i liczba miejsc. Wygląda to w ten sposób:

 

Ministerstwo Cyfryzacji przypomina od razu, że dostępna jest aplikacja mobilna ProteGO Safe, która powiadamia o kontakcie z koronawirusem. Została ona przygotowana dla systemów Android oraz iOS. Przyda się osobom podróżującym, ponieważ wysyła powiadomienia, gdy współpasażer może mieć koronawirusa. Powiadomienie jest w pełni anonimowe, czyli nie wskazuje, kto konkretnie w otoczeniu jest nosicielem Covid-19. Otrzymuje się natomiast wskazówki, co robić w takiej sytuacji oraz z jakim lekarzem należy się skontaktować.

Jak podaje Ministerstwo, "poza monitorowaniem otoczenia i wysyłaniem powiadomień o możliwym kontakcie z koronawirusem, ProteGO Safe daje także możliwość monitorowania stanu zdrowia". A Marek Zagórski wyjaśnia:

ProteGO Safe stworzyliśmy na bazie wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jest zgodna z wytycznymi Komisji Europejskiej i przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Przeszła niezależne i obiektywne testy bezpieczeństwa. Stale współpracujemy z gronem ekspertów, którzy na każdym etapie prac nad aplikację czuwają nad jej bezpieczeństwem. Proces tworzenia ProteGO Safe jest transparentny. Kod źródłowy aplikacji jest publiczny.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na tej stronie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu