DAJ CYNK

Ze starym oprogramowaniem nie zalogujesz się do Eurobanku

05.01.2018

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6060

Ważne 7

3

Od 15 stycznia 2018 roku nie skorzystasz z bankowości internetowej i mobilnej Eurobanku na urządzeniach ze starym oprogramowaniem. Dotyczy to zarówno komputerów jak i smartfonów.



Od 15 stycznia 2018 roku nie skorzystasz z bankowości internetowej i mobilnej Eurobanku na urządzeniach ze starym oprogramowaniem. Dotyczy to zarówno komputerów jak i smartfonów.

Jak poinformował Eurobank, do bankowości internetowej nie zalogujemy się z komputerów z systemem operacyjnym Windows XP oraz za pośrednictwem starszych wersji przeglądarek internetowych (nie sprecyzowano wersji przeglądarek). Z aplikacji mobilnej nie skorzystamy na smartfonach z systemem Android starszym niż wersja 4.1.2.

Równolegle, konieczne jest zaktualizowanie aplikacji Eurobanku do najnowszej wersji (min. 1.16.3).

Bank tłumaczy zmianę wymogów kwestiami bezpieczeństwa i ochrony danych, które są przesyłane pomiędzy bankiem, a użytkownikiem. Starsze wersje systemów i przeglądarek internetowych nie są uaktualniane o najnowsze metody szyfrowania.

Źródło tekstu: Eurobank, wł

Komentarze
Zaloguj się
52. ~xp-forewer
0

2018-01-11 12:41:08

Bankomaty niech zablokuja bo chodza na xp!

Odpowiedz

51. Swarozyc
0

2018-01-08 08:03:14

Szał pał. Zapewne ograniczyli szyfrowania do TLS 1.2. Co by w sumie Vistę też wykluczało.

Odpowiedz

50. ~CaIm7.2018
0

2018-01-07 19:26:32

Podobnie jest z androidem 4.2 - 5.1 - 7.0 Co działa na 4, to często na 5 ma pod górkę, a na 7-ce jeszcze więcej appek nie działa:/''(

Odpowiedz

49. ~CaIm7.2018
0

2018-01-07 19:20:37

48). I dlatego zmuszają do kupowania coraz nowszych (choć nie lepszych) programów, bo firma(y) ,,nie zarabia(ją)". Paranoja.

Odpowiedz

48. ~Tom
0

2018-01-07 19:07:23

Korzystam cały czas w pracy z komputera z systemem Win XP. Niestety nie mogę go zmienić i nie chcę, bo wersje oprogramowania programów, na ktorych pracuję, nie funkcjonują pod nowszymi wersjami Windows. Musiałbym kupić nie tylko nowy komputer z systemem, ale również nowe oprogramowanie. Dzięki za takie udogodnienie. Mam nawet jeden komp stacjonarny nie podłączony do internetu, z systemem Win 98. Kolega na nim pracuje w starej wersji Worda i git.

Odpowiedz

47. 2oneX_
0

2018-01-07 18:40:36

@34 Patrax - po co instalować Linux? Nie lepiej mieć bootowalnego pena z systemem i ewentualną przestrzenią na doinstalowane programy? Masz ze sobą zawsze system że swoimi plikami i programami w formie breloka do kluczy i uruchomisz go wszędzie gdzie masz dostęp do rozruchu z USB.

Odpowiedz

46. ~Gronostaj
0

2018-01-07 12:00:24

Nikogo nie obchodzi jakiś niszowy bank i jego problemy zrozumcie to

Odpowiedz

45. toms
0

2018-01-07 11:40:29

44 - Franek, prawda jest taka: nie chcesz być szpiegowany, to nie masz konta w banku, ale płacisz prowizję od każdej transakcji, stoisz ciągle w kolejkach, a i tak na poczcie pani w okienku dokonuje za Ciebie transakcji online i wprowadza do sieci Twoje dane z rachunku.... Inna możliwość to ograniczanie zbieranych danych i podawanie tego co niezbędnie i nic ponad to. Samodzielne transakcje i konto, które da się tak bezboleśnie prowadzić, by uniknąć opłat. Ja od lat stosuję tę drugą metodę i ciągle rozszerzam swoją wiedzę z zakresu ochrony prywatności. Niestety, czasy przedinternetowe odeszły już na zawsze do lamusa... Trzeba próbować sobie radzić w istniejących warunkach....

Odpowiedz

44. ~frasag
-1

2018-01-07 11:21:19

Wszystkie systemy i programy coś tam szpiegują- jedne mniej a inne więcej, tylko że my wszystkiego nie wiemy. A wspieranie lub nie wspieranie to kwestia czasu. Mam znajomą która przez lata była za pan brat z XP ale teraz zmieniła bo nie chcieli jej zalogować w banku- przez przestarzały Firefox. Gdybym miał możliwość nie być szpiegowanym to bym skorzystał, ale póki co to nie znam nic co by na pewno nie szpiegowało- nawet jeśli nie szpieguje to zacznie- informacja to skarb i władza.

Odpowiedz

43. ~
1

2018-01-07 11:01:22

@32. ~~ A ja nie uzywam systemow ktore grzebia w moich danych i inwigiluja moje dzialaja.

Odpowiedz

42. Patrax
-1

2018-01-07 10:07:26

@ ViNYL w przypadku windows xp masz racje ale jeśli chodzi o androida to przynajmniej głupot nie mów. Sam posiadam galaxy S7 i ostatnia aktualizacja zabezpieczań jest z 1 grudnia 2017 roku

Odpowiedz

41. ~eg777
1

2018-01-07 09:52:49

Ten sam numer w ub.roku próbował zrobić ING a wcześniej Idea Bank. Oba się wycofały z tego głupiego pomysłu pod presją klientów, bo wbrew zakodowanej w mózgach lemingów dyrektywie, że tylko najnowsze jest najlepsze - wielu ludzi wykazuje się jeszcze samodzielnym myśleniem i używa systemu, który im najbardziej odpowiada.

Odpowiedz

40. ~Jadwiga
1

2018-01-07 09:22:41

Nie znam nikogo kto chciałby korzystać z usług tego, powiedzmy "banku". Ja i moi biznes partner/''s korzystamy tylko i wyłącznie z usług profesjonalnych banków. Zażenowana.

Odpowiedz

39. ViNYL
-1

2018-01-07 00:01:28

@38: To jak prawie nie korzystasz to po co Ci konto? XP już dawno straciło wsparcie, Androidy < 5 już nieczęsto występują, generalnie więc ruch dobry. W komputerach jest o tyle dobrze, że łatki są publikowane na bieżąco (powiedzmy od Windows 7), natomiast Android pod tym względem ssie, mam Samsung S7 Edge i na tą chwilę ostatnia aktualizacja zabezpieczeń datowana jest na 1.10.2017 czyli już ponad 3 miesiące. A niby flagowiec to był...

Odpowiedz

38. ~
1

2018-01-06 22:12:27

ale głąby z tych z eurobanku bo zawsze myślałem że ostatnią stroną jaka przestanie działac na starym systemie to będzie ta z banku, bo klient i jego kasa jest najważniejszy. Drwina z klienta. Mam konto w innym banku internetowym ale zapewne po przetarciu szlaków przez EB inne pójdą też w ich ślady i to szybko. A ja XPeka trzymam i potrzymam jeszcze długo jako jedyny system w moim domu na mojej leciwej maszynie. A z bankiem to.... nie wiem.... może do brata albo kawiarenki zrobić jeden przelew na dwa miechy na allegro albo założyć lokate, bo więcej to nie korzystam z banku.

Odpowiedz