DAJ CYNK

Zdjęcia Google dla Androida poprawią jakość fotografii rachunków i dokumentów. Aktualizacja w drodze

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 10078

Przy okazji ubiegłorocznej konferencji Google I/O ogłoszono kilka nowości dla Zdjęć Google, wśród których znalazły się sugerowane operacje, które aplikacja może wykonywać automatycznie po wykonaniu zdjęcia. Teraz dołącza do nich nowość w postaci kadrowania i wyrównywania.

Nie da się ukryć, że archiwizowanie w postaci cyfrowej rachunków oraz dokumentów to dla wielu użytkowników jedno z podstawowych zastosowań wbudowanego w smartfon aparatu cyfrowego. Google śpieszy im z pomocą, rozszerzając funkcjonalność aplikacji Zdjęcia Google. Tym razem chodzi o możliwość dopasowania kadru i dostosowania go dla lepszej widoczności treści.

Zobacz: Mapy Google z nawigacją w rozszerzonej rzeczywistości testowane przez pierwszych użytkowników

Za jednym naciśnięciem algorytmy specjalizujące się w rozpoznawaniu obrazu dokonają automatycznej korekty kadru, obcinając zbędne fragmenty, a następnie dokonają wyrównania, aby warstwa tekstowa była dobrze widoczna i wygodna do odczytania. Oczywiście użytkownik może sam dostosować pracę automatu. Przed ostatecznym zapisem można porównać efekt PRZED i PO, a także wybrać tryb zapisu w trybie monochromatycznym. 

Zobacz: Google jak Microsoft. Użytkownicy Androida na terenie UE będą informowani o wyborze przeglądarki i wyszukiwarki 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Google

Źródło tekstu: Engadget

Przewiń w dół do następnego wpisu