DAJ CYNK

Zakup biletów w aplikacji moBILET szybszy dzięki Blikowi

18.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4184

Ważne 3

1

Użytkownicy aplikacji moBILET mogą już korzystać z płatności "jednym kliknięciem", czyli tak zwanym One Click BLIK.Użytkownicy aplikacji moBILET mogą już korzystać z płatności "jednym kliknięciem", czyli tak zwanym One Click BLIK.

Aplikacja mobilna moBILET pozwala płacić za parkowanie oraz przejazdy komunikacją publiczną w ponad 150 miejscowościach w Polsce. Teraz można znacznie skrócić czas potrzebny na dokonanie zakupu, dzięki dodaniu funkcji One Click BLIK.

Aby z tego skorzystać, należy na początku zdefiniować Blika jako źródło płatności w ustawieniach aplikacji moBILET. Operację potwierdzimy przelewając przy pomocy Blika kwotę 1 zł na rzecz operatora aplikacji i zapamiętując moBILET jako zaufany sklep w aplikacji mobilnej naszego banku. Po weryfikacji użytkownika, pieniądze zostaną automatycznie zwrócone na konto. Teraz wystarczy ustawić Blika jako domyślne źródło płatności i gotowe. Przy wykonywaniu transakcji kupna biletów albo uiszczania opłaty parkingowej Blikiem, zostaniemy poproszeni przez aplikację banku tylko o potwierdzenie płatności.Rozszerzenie formy płatności w naszej aplikacji o One Click BLIK to kolejny krok w tworzeniu funkcjonalnego, a zarazem intuicyjnego rozwiązania dla użytkowników. Już dziś widzimy coraz większe zainteresowanie Polaków płatnościami mobilnymi, a co za tym idzie konieczność dostarczania zaufanych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Polskim Standardem Płatności zaowocuje dużą liczbą zadowolonych klientów - powiedział Andrzej Ankudo-Jankowski, dyrektor Mobile Traffic Data, operatora aplikacji moBILET.

Zaktualizowana aplikacja moBILET dostępna jest w sklepach Google Play (system Android) i App Store (system iOS).

M-commerce to obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się trendów w świecie online. Z danych E-commerce Nation, jednego z największych branżowych portali tego typu na świecie wynika, że ten segment rośnie około 15%. każdego roku. Do 2020 roku zakupy mobilne będą odpowiadać za 45% wszystkich globalnych przychodów z e-commerce. Podążając za tym trendem, chcemy aby coraz więcej klientów aplikacji mobilnych miało szansę płacić w nich Blikiem za usługi. Jesteśmy przekonani, że metoda One Click BLIK szybko upowszechni się wśród użytkowników moBILET ze względu na wygodę i szybkość realizowanych płatności - powiedział Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora Blika.

Zobacz: Blik dostępny w banku BGŻ BNP Paribas

Źródło tekstu: Polski Standard Płatności

Komentarze
Zaloguj się
6. ViNYL
0

2018-01-18 14:09:19

Z perspektywy bezpieczeństwa problemem jest to, że na tym samym urządzeniu wykonuje się transakcję i akceptuje płatność. Ale kto by się tym przejmował...

Odpowiedz

5. -matt-
0

2018-01-18 13:04:17

no właśnie - skoro Orange obsługuje mBank

Odpowiedz

4. ~Arogancki Kloszard
0

2018-01-18 12:43:36

@3O tak... ciekawe...

Odpowiedz

3. -matt-
0

2018-01-18 12:42:28

właśnie dzisiaj w Orange nie działał blik - ale juz w mBanku tak... ciekawe..

Odpowiedz

2. ikado1
0

2018-01-18 12:03:21

A jakie jest bezpieczeństwo płacącego ? Niedawno w mBanku klient stracił pieniądze przez operatora i apkę do płatności mobilnych.

Odpowiedz

1. filczyk
0

2018-01-18 12:00:52

Dobre jest też to, że Blikiem można teraz ładować też samo konto moBilet.

Odpowiedz