DAJ CYNK

YouTube uruchomi muzyczny serwis streamingowy

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6693

YouTube Music będzie nowym serwisem streamingowym. Tym samym potwierdziły się krążące w ostatnim czasie informacje na ten temat.YouTube Music będzie nowym serwisem streamingowym. Tym samym potwierdziły się krążące w ostatnim czasie informacje na ten temat.

Start serwisu został zaplanowany na 22 maja. YouTube Music będzie darmowy, oczywiście dodając do tego różne ograniczenia. Jednym z nich będą oczywiście reklamy. Mówi się też o braku możliwości odtwarzania w tle, ale nie jest to jeszcze potwierdzona informacja.

Koszt konta Premium wyniesie 9,99 dolarów, czyli dwa razy więcej od najtańszej wersji konta Spotify, który oferuje też m.in. dostępy rodzinne za 15 dolarów dla sześciu osób. Miejmy nadzieję, że wraz z wyższą ceną dodane zostaną odpowiednie funkcje, które odpowiednio ją zrekompensują.

Wśród dostępnych funkcji, jak informuje Google, znajdziemy dedykowaną aplikację dla Androida, iOS i komputerów. Do tego zaawansowana wyszukiwarka, która pozwoli wyszukiwać utwory nawet bez znajomości ich tytułu oraz spersonalizowany ekran główny, automatycznie dostosowujący się do preferencji użytkownika.

Osoby korzystające już z subskrypcji YouTube Red lub Muzyki Google Play otrzymają konto premium w YouTube Music za darmo. Cały pakiet usług w serwisach streamingowych Google'a ma w przyszłości kosztować 11,99 dolarów.

Na koniec najważniejsza informacja. Wśród krajów, w których usługa YouTube Music będzie dostępna na dzień dzisiejszy brakuje Polski.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: YouTube; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu