DAJ CYNK

YouTube to najpopularniejsza aplikacja na Androida w 2017 roku

19.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4071

Ważne 4

1

Polscy użytkownicy Androida w 2017 roku najczęściej korzystali z aplikacji społecznościowych, zakupowych, gier oraz komunikatorów - wynika z rankingu przygotowanego przez Spice Mobile dla portalu Wirtualnemedia.pl.Polscy użytkownicy Androida w 2017 roku najczęściej korzystali z aplikacji społecznościowych, zakupowych, gier oraz komunikatorów - wynika z rankingu przygotowanego przez Spice Mobile dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Generalnie, coraz więcej ruchu mobilnego jest konsumowanego przez aplikacje kosztem stron www. Wyjątkiem od tej reguły są treści newsowe i informacyjne - zdecydowanie częściej poszukiwane przez użytkowników na stronach mobilnych niż w dedykowanych aplikacjach - powiedział Artur Zawadzki, współzałożyciel Spicy Mobile portalowi Wirtualnemedia.pl.

Przygotowany na zlecenie portalu Wirtualnemedia.pl ranking dotyczy zasięgu aplikacji moblnych wśród polskich użytkowników telefonów i tabletów z systemem operacyjnym Android w 2017 roku. Na czele stawki znalazł się YouTube z zasięgiem przekraczającym 65%. Kolejne miejsca podium zajęły aplikacje Messenger oraz Facebook (łącznie z wersją lite) - po ponad 40%. W rankingu znalazły się także inne programy społecznościowego giganta - Instagram (miejsce 6.) i WhatsApp Messenger (miejsce 9). W przypadku aplikacji Google'a, w Top20 mamy jeszcze Mapy (miejsce 4.), Gmaila (miejsce 5.) i komunikator Hangouts (miejsce 14.) - z tego ostatniego korzystamy coraz rzadziej, podobnie jak ze Skype'a (miejsce 12).


Źródło tekstu: Wirtualnemedia.pl

Komentarze
Zaloguj się