DAJ CYNK

Yanosik: w nowej wersji aplikacji można porównać i kupić OC/AC

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 17007

Yanosik: w nowej wersji aplikacji można porównać i kupić OC/AC

Szybkie skanowanie dowodu rejestracyjnego auta, porównanie cen oraz zakup ubezpieczenia OC i AC – oto nowości, które pojawiły się w ostatnich aktualizacjach aplikacji Yanosik. 

Yanosik to jedna z najpopularniejszych w Polsce aplikacji dla kierowców, z której miesięcznie korzysta ponad 1,5 mln użytkowników. Wraz z ostatnimi aktualizacjami pojawił się w niej rozbudowany system porównań ubezpieczeń OC i AC oferowanych przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. Najkorzystniejsze można od razu kupić z poziomu aplikacji. Sprawdzenie kosztów OC/AC funkcjonuje w aplikacji już od końca 2019 roku. Teraz jednak zakładka przeszła metamorfozę graficzną, co ma jeszcze bardziej usprawnić cały proces. 

Zobacz: Premie za ankiety Google oficjalnie trafiły do Polski

Jak to działa? Wystarczy zeskanować kod AZTEC znajdujący się na tylnej stronie dowodu rejestracyjnego auta i spośród wielu ofert wybrać najkorzystniejszą dla siebie. Aby kupić polisę, nie trzeba opuszczać aplikacji. Wszystko odbywa się z poziomu smartfonu. 

To duże ułatwienie dla kierowców, biorąc pod uwagę, że w wielu innych narzędziach tego typu, aby poznać oferty ubezpieczeń komunikacyjnych, należy ręcznie wpisać wszystkie dane. Często jest to nawet 40 pozycji dotyczących takich informacji jak np. moc silnika, data pierwszej rejestracji, data rejestracji przez obecnego właściciela, numer VIN czy historii szkód z ostatnich lat. Skanowanie kodu AZTEC sprawia, że większa część danych uzupełnia się automatycznie. 

Zobacz: AutoMapa dołączyła do Yanosika i NaviExperta w Huawei AppGallery
Zobacz: Mapy Google zaczynają pokazywać prędkość pojazdu podczas nawigacji

Jak obliczyć OC/AC w aplikacji Yanosik?

Nowa funkcja znajduje się na kokpicie aplikacji Yanosik w zakładce „OC/AC”. Użytkownikom, którzy nie mają dodanego samochodu, wyświetlany jest komunikat „Oblicz składkę OC/AC”. Następnie przechodzi się do widoku, w którym skanuje się dowód rejestracyjny auta. Po zweryfikowaniu danych i ich potwierdzeniu, po mniej niż minucie, pojawiają się dostępne oferty, z których kierowca może skorzystać w dowolnej chwili. 

Użytkownicy mogą sprawdzić ceny polis m.in. od takich marek jak: YU!, Benefia, Proama, Link4, MTU24 czy Generali. 

Porównanie ofert ubezpieczeń komunikacyjnych dostępne jest dla użytkowników systemu iOS oraz Android. 

Zobacz: Mapy Google już pokazują fotoradary. Yanosik idzie w odstawkę

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Tagi: yanosik
Przewiń w dół do następnego wpisu