DAJ CYNK

Yanosik poinformuje o fotoradarach także w Europie

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 8510

Yanosik to bardzo popularna aplikacja informująca o aktualnej sytuacji na drodze, czyli m.in. o utrudnieniach, kontrolach prędkości czy też fotoradarach. Teraz jest już dostępny w Europie.Yanosik to bardzo popularna aplikacja informująca o aktualnej sytuacji na drodze, czyli m.in. o utrudnieniach, kontrolach prędkości czy też fotoradarach.

W zeszłym roku twórcy aplikacji rozszerzyli obszar działania systemu na Czechy i Słowację. Teraz z kolei do grona krajów, w których Yanosik ostrzega dołączyły niemal wszystkie państwa Europy: Belgia, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Holandia, Szwajcaria, Austria, Norwegia, Szwecja, Łotwa, Estonia, Słowenia, Grecja, Finlandia, Węgry, Hiszpania, Rumunia, Bułgaria, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Portugalia, Białoruś oraz Ukraina. Oznacza to, że Polacy wyjeżdżający za granicę na tegoroczne ferie zimowe mogą skorzystać z rodzimego komunikatora dla kierowców.

System Yanosik został poszerzony o ponad 27 tys. stacjonarnych urządzeń z niemal całej Europy, które mierzą prędkość oraz przejazd na czerwonym świetle. To jednak dopiero początek zaplanowanych prac w tym zakresie. Sieć dodanych do aplikacji fotoradarów będzie na bieżąco aktualizowana, by nasi użytkownicy podróżujący po krajach europejskich otrzymywali aktualne informacje o kontrolach - komentuje Dawid Kaczmarowski z Yanosika.


Przy tej okazji twórcy systemu sprawdzili jak liczba fotoradarów wygląda w poszczególnych krajach Europy. I tak pod względem liczby fotoradarów liderem okazały się Włochy. Tam odnotowano niemal 5,9 tys. takich urządzeń. Niewiele mniej, bo ponad 5,5 tys., znajduje się w Wielkiej Brytanii. Nasi sąsiedzi, czyli Niemcy znaleźli się na trzecim miejscu z wynikiem ok. 3,9 tys. fotoradarów. Wysoko w klasyfikacji uplasowała się także Francja (ponad 2,6 tys. fotoradarów) oraz Szwecja, Hiszpania, Belgia i Austria, gdzie we wszystkich wymienionych krajach liczba fotoradarów przekracza 1 tys. Na polskich drogach spotkać zaś można 480 fotoradarów.Ciekawie wyglądają także dane uwzględniające powierzchnię kraju. I w zagęszczeniu fotoradarów na 1000 km kw. wygrywa Belgia (38 sztuk). Na kolejnych miejscach są Wielka Brytania (22 szt.) i Włochy (prawie 20 szt,). Polska znalazł się w okolicach połowy stawki z wynikiem 1,5 sztuki na 1000 km kw.Jeżeli ktoś nie używa tej aplikacji to warto się zapoznać, bo taki system ostrzegania, który łączy w sobie funkcje legalnego antyradaru, nawigacji online, a także wideorejestratora.


Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Yanosik, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu