DAJ CYNK

Posiadacze Xiaomi dostali bany w Pokemon GO. Wszystkiemu winna aktualizacja MIUI

01.10.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 8739

Ważne 0

0

Pokemon GO ban na Xiaomi

Pomimo już sporego czasu od premiery, Pokemon GO nadal cieszy się sporą popularnością. W ostatnich dniach wielu graczy zostało odciętych od swoich kont, a wszystkich ich łączyła jedna rzecz - smartfon Xiaomi. Wygląda na to, że winna wszystkiemu była aktualizacja oprogramowania MIUI.

Gracze Pokemon GO posiadający smartfony Xiaomi przywitał komunikat o zbanowaniu kont za naruszenie warunków korzystania z gry. A konkretnie korzystanie ze zmodyfikowanego oprogramowania firm trzecich lub klienta gry. Dokładnie taki sam komunikat otrzymują oszuści, którzy korzystając z nieoryginalnych modyfikacji ułatwiają sobie rozgrywkę. Czas trwania blokady jest różny i wynosi od 7 do 30 dni..

Zobacz: Huawei otworzył swój najbardziej wypasiony salon na świecie

Nie wiadomo dokładnie co może być przyczyną aktywacji blokad. Teoria o tym, że może to być funkcja Game Booster dostępna na smartfonach Xiaomi szybko upadła, bo nie zawsze miało to pokrycie w rzeczywistości. Nie każda osoba korzystająca z Boostera została zablokowana.

Jak informuje serwis XDA Developers, w przypadku smartfonów Redmi 5 wspólnym czynnikiem była nakładką MIUI 10.3.2. W przypadku innych modeli, takich jak m.in. Mi 8, Mi 9, Redmi Note 7 Pro, problemy również pojawiły się po aktualizacji oprogramowania.

Zobacz: Festiwal Cyfryzacji pokazuje jak powinna wyglądać cyfrowa świadomość Polaków

Na razie dalsze losy zablokowanych graczy nie są znane. Rozwiązanie problemu zapewne będzie leżało albo po stronie wprowadzenia odpowiedniej aktualizacji przez Xiaomi lub zmiany algorytmów wykrywania oszustw po stronie firmy Niantic, twórców Pokemon GO.

Zobacz: Test odporności iPhone'a 11. Czy jest równie wytrzymały jak iPhone 11 Pro Max?
Zobacz: 8 miesięcy ograniczenia wolności za pirackie materiały Canal+ w serwisie patrzajto.pl

Źródło tekstu: Reddit; XDA Developers; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu