DAJ CYNK

Xavier zainfekował wiele aplikacji w Google Play

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5447

Reinkarnacja Xaviera - malware z 2015 roku - wykrada dane użytkowników smartfonów z Androidem. Większość zarażonych urządzeń znajduje się w krajach azjatyckich, ale ciągle rośnie liczba zainfekowanych telefonów z Europy i USA.Reinkarnacja Xaviera - malware z 2015 roku - wykrada dane użytkowników smartfonów z Androidem. Większość zarażonych urządzeń znajduje się w krajach azjatyckich, ale ciągle rośnie liczba zainfekowanych telefonów z Europy i USA.

Na działanie Xaviera narażone są darmowe aplikacje. To one najczęściej są zintegrowane z Android SDK Ads Library, które jest polem działania wirusa. Użytkownicy chcą bezpłatnych aplikacji, twórcy chcą zarabiać. I tu pojawiają się reklamy.

Xavier potrafi skutecznie unikać wykrycia. Umie również pobierać nowe szkodliwe oprogramowanie. Wykryto go póki co w około 800 aplikacjach pobranych przez miliony osób. Zainfekowane aplikacje należą do różnych grup tematycznych. Od nowych dzwonków do edytorów grafiki. Największe żniwo zebrał w Wietnamie (23%), ale kraje zachodnie stanowią już 37%.

Dostępna publicznie jest lista rzeczy, które zostały zainfekowane i usunięte z Google Play. Znaleźć ją można pod tym adresem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Techook, wł

Tagi: malware
Przewiń w dół do następnego wpisu