DAJ CYNK

WSiP udostępnia 45 e-podręczników na smartfony, laptopy i tablety

03.09.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6486

Ważne 3

0

WSiP rozwija ofertę produktów cyfrowych, proponując w nowym roku szkolnym 21 e-podręczników dla klas 1 i 2 szkół ponadgimnazjalnych oraz 24 e-podręczniki dla klasy 4 i 5 szkoły podstawowej. Wszystkie podręczniki są dopuszczone do użytku szkolnego przez ministra edukacji.<

WSiP rozwija ofertę produktów cyfrowych, proponując w nowym roku szkolnym 21 e-podręczników dla klas 1 i 2 szkół ponadgimnazjalnych oraz 24 e-podręczniki dla klasy 4 i 5 szkoły podstawowej. Wszystkie podręczniki są dopuszczone do użytku szkolnego przez ministra edukacji.

E-podręcznikom towarzyszą specjalne aplikacje na urządzenia mobilne, które ułatwiają korzystanie z elektronicznej oferty WSiP. To kolejny krok w procesie cyfryzacji materiałów dydaktycznych, z których można korzystać nie tylko na komputerach stacjonarnych czy laptopach, ale i na tabletach oraz smartfonach w systemie Android i iOS. Podobnie jak ich tradycyjne odpowiedniki, e-podręczniki WSiP mają aprobatę MEN.

Zgodnie z badaniami ORE 73% uczniów spędza przed komputerem ponad 10 godzin tygodniowo. Ponad 44% deklaruje, że jest to czas poświęcony na naukę. Aż 81% młodzieży szkolnej korzysta z dostępu do Internetu w domu, natomiast 79% - w telefonie komórkowym. Co więcej, wg danych na temat dynamiki rozwoju rynku urządzeń i aplikacji mobilnych w Polsce - im użytkownicy są młodsi, tym częściej regularnie korzystają z Internetu w komórkach.

Według badań Google - już co czwarty uczeń korzysta z tabletów i smartfonów w szkole, a z badania przeprowadzonego przez WSiP wynika, że wielu nauczycieli (37%) pozwala uczniom na używanie sprzętów mobilnych podczas zajęć lekcyjnych. Z badań Nielsena wiadomo także, że w szkołach na świecie młodzi użytkownicy tabletów (13 lat i więcej) na lekcjach przede wszystkim korzystają z Internetu (51%), czytają książki (42%), notują (40%) czy wykonują powierzone im zadania (30%).

Opracowane przez WSiP e-podręczniki dostępne są w uniwersalnym formacie PDF, który pozwala na odwzorowanie ilustracji, wykresów, zdjęć i formuł matematycznych w odpowiedniej jakości, a zarazem pozwala na obsługę e-booków na większości nośników elektronicznych.

Dodatkowym ułatwieniem towarzyszącym podręcznikom elektronicznym WSiP - są dwie bezpłatne aplikacje (WSiP Liceum i Technikum - dla podręczników do szkół ponadgimnazjalnych i WSiP Szkoła Podstawowa - dla szkół podstawowych), dzięki którym zakup e-booków jest wygodny, a korzystanie z e-podręczników - intuicyjne. Ceny nowych publikacji są niższe niż tradycyjnych podręczników, pomimo iż VAT na publikacje elektroniczne, w tym e-podręczniki wynosi 23% i jest znacznie wyższy niż dla książek tradycyjnych.

Bezpłatne aplikacje WSiP Szkoła Podstawowa i WSiP Liceum i Technikum można pobrać:
- w sklepie Google Play


- w sklepie App Store

Źródło tekstu: WSiP

Tagi: wsip
Komentarze
Zaloguj się