DAJ CYNK

WiMP wprowadza ulepszoną wersję aplikacji dla systemu Android

25.03.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 2555

Ważne 1

1

Serwis muzyczny WiMP wprowadza dziś nową wersję aplikacji dla systemu Android, która ułatwi użytkownikom odkrywanie muzyki z dala od domu.

Serwis muzyczny WiMP wprowadza dziś nową wersję aplikacji dla systemu Android, która ułatwi użytkownikom odkrywanie muzyki z dala od domu.

Aplikacja została uzupełniona o strony gatunków muzycznych, książeczki z informacjami o artystach oraz zdjęciami i ciekawostkami na ich temat, a także o recenzje playlist i albumów autorstwa redaktorów serwisu WiMP. Ulepszona wersja aplikacji dla systemu Android udostępnia także użytkownikom radio oparte na podobieństwie utworów i artystów.

Cechą szczególną, która wyróżnia WiMP na tle innych serwisów streamingowych, jest jego rozbudowana polska strona redakcyjna. Redaktorzy wybierają i polecają utwory, albumy oraz artystów, równocześnie tworząc ciekawe playlisty z różnych gatunków muzycznych. Nowa wersja mobilnej aplikacji dla Androida zawiera strony gatunków, ułatwiające dostęp do najświeższych piosenek polskich, indie, rockowych, popowych, hiphopowych czy jazzowych.

W trakcie słuchania piosenki, użytkownik może skorzystać z opcji radia, by odkryć utwory podobne do obecnie słuchanego. Podobna możliwość występuje na stronach artystów, gdzie można posłuchać radia, którego playlista składa się z utworów podobnych wykonawców.

Odświeżony odtwarzacz znaleźć można pod tym adresem.

Źródło tekstu: Wimp

Komentarze
Zaloguj się
5. ~
0

2013-03-26 10:26:23

a jesli ktos ma RBM to tez ten servis jest za darmowy?

Odpowiedz

4. ~
-1

2013-03-25 22:32:16

Nokia muzyka jeszcze :-). Ma te przewagę, ze jest za darmo.

Odpowiedz

3. ~a muzo?
0

2013-03-25 21:22:26

a jaka jakosc ma muzo.pl? sa jak rozumiem 4 ciekawe serwisy- spotify,muzo,wimp, deezer. jeszcze jakis? muzodajnia odpada bo to nie streaming.

Odpowiedz

0

2013-03-25 17:15:15

WiMP ma najlepszą jakość, co prawda w wersji testowej ale jednak oferuje format bezstratny. Najlepszy "normalny format" to 400 AAC, więc jakość jest chyba taka sama jak na Spotify (tam oferują coś koło 400 OGG, jak dobrze pamiętam). Najgorszą jakość ma Deezer max 320 w MP3. WiMP jest o tyle fajny, że jest bardzo regionalny, ale również mi jakoś nie podszedł. Deezer w sumie też jest ok (korzystałem kilka miesięcy), ale jakość muzyki nie jest najlepsza. Teraz korzystam z Spotify, jest fajnie ale brakuje mi "regionalności."

Odpowiedz

1. Paweł
0

2013-03-25 15:47:49

Jakoś WiMP nie przemawia do mnie ani zasobem muzyki ani jej jakością. Konkurencja za tą samą kasę ma dużo ciekawsze zbiory i dużo lepszą jakość. Sama aplikacja też chyba najgorsza z dostępnych. Argument że transmisja w Play w ramach WiMP jest bezpłatna nie przekonało mnie do korzystania z ich oferty.

Odpowiedz