DAJ CYNK

Wimp: Ruszają zapisy na HiFi

05.12.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5522

Ważne 4

5

Już wkrótce muzyczny serwis streamingowy WiMP, wprowadzi w Polsce abonament HiFi, czyli możliwość odsłuchu muzyki w niemal jakości oferowanej przez pliki FLAC.

Już wkrótce muzyczny serwis streamingowy WiMP, wprowadzi w Polsce abonament HiFi, czyli możliwość odsłuchu muzyki w niemal jakości oferowanej przez pliki FLAC.

Podczas Europejskich Targów Muzycznych, które odbywały się w dniach 30.11-01.12.2013 w Warszawie, WiMP zapowiedział wprowadzenie w Polsce abonamentu HiFi. Najprawdopodobniej usługa zostanie udostępniona w pierwszym kwartale 2014 roku. Jej cena nie jest jeszcze znana.

Usługa działa od ponad miesiąca w Skandynawii oraz Niemczech i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem - mówi Adrian Ciepichał, dyrektor generalny polskiego oddziału WiMP. Nareszcie fani mogą słuchać muzyki w najwyższej, bezstratnej jakości. Szczególnie cieszy nas to, że w porównaniu do kont Premium, niemal dwukrotnie wzrosła liczba odsłuchów muzyki klasycznej i jazzu.

Proces przenoszenia ponad 20 milionów plików FLAC trwał kilka miesięcy. Wprowadzenie HiFi do Polski będzie składało się z kilku faz. Pierwszą z nich są zapisy na konta testowe. Od soboty każdy kto wejdzie na stronę www.wimp.pl/hifitest może zgłosić chęć korzystania z usługi.

Źródło tekstu: Wimp Polska

Tagi: flac WiMP
Komentarze
Zaloguj się
21. ~onix
0

2013-12-10 22:33:08

@20 Jakies argumenty? Tak Ci nokia N70 powiedziala? Naucz sie dzieciak argumentowac wypowiedzi. Bo nic nie wnoszą.

Odpowiedz

20. Blank
0

2013-12-06 19:21:54

19, akurat z tym się zgadzam. Wimp jest beznadziejny. Deezer ok, Spotify ok, ale Wimp to naprawdę badziewie. Co nie zmienia faktu, że sama usługa jest potencjalnie interesująca

Odpowiedz

18. ~ABP
0

2013-12-06 07:35:13

@~Octopus: Dzięki za link w 3 wpisie. Dla mnie genialne. :-)

Odpowiedz

17. ~
0

2013-12-06 04:26:58

To taka podróbka spotify? Ile ta ich usługa kosztuje w Niemczech ?

Odpowiedz

16. ~
0

2013-12-06 04:17:01

Znajdą się idioci którym kasy za dużo i będą to g*wno utrzymywać.

Odpowiedz

15. ~derms
0

2013-12-06 03:51:14

Ja to jestem za a nawet przeciw.

Odpowiedz

14. ~Pawel
0

2013-12-05 19:00:50

Niemiecki WiMP - opcja HiFi za 19,99 ojro. W PL będzie pewnie z 39,99 albo 49,99 złotych.

Odpowiedz

13. ~aaa
0

2013-12-05 18:57:30

"niemal jakości " co to jest niemal jakość ?Wiki nie wie...

Odpowiedz

11. ~N-ienazwany
0

2013-12-05 18:30:34

O rzesz w mordę; mam od wielu lat starożytne płyty CD (ze sklepu takiego prawie za rogiem, do dziś kupuje takie srebrne niemodne krążki) plus ich backupy w kompie w formacie FLAC - do tego tani koreański DAC na USB i gra. Można jeszcze starożytniej, posłuchać tego np. via kieszonkowy player CD - trochę przypominający przyszłe smartdachówy (8 cali, 16core) - wiec zupełnie spoko co do wielkości, nie ma on tylko displeja full HD. Nie wiedziałem że teraz na tak wyrafinowany jakościowo odsłuch trzeba się zapisywać.

Odpowiedz

9. ~wow
0

2013-12-05 17:55:44

Ha ha, i ajka to za ten kicz mam placic za pobierane dane ? smiechu warte, do tego daza skoro wielkie nowoczesne smarkfony nieza 2000zl nie potrafia odtwarzacz pliku FLAC . Co za szmelc wciskaja ludziom. Ja zostaje przy swojej Nokii na symbianie gdzie na 32gb karcie pamieci mam 90 albumow muzyki w swietnej jakosci flac ! i nic nikomu nie musze palcic. Dziekuje.

Odpowiedz

8. ~
1

2013-12-05 17:50:27

"W niemal jakości"? E.d.y.t.o.r.i.n.g, strzel ty se niemal baranka.

Odpowiedz

7. ~whimps and posers
2

2013-12-05 17:09:46

@6, to znaczy, że piszący skopiował niusa od kogoś sam nie bardzo wiedząc co w tej trawie piszczy.

Odpowiedz

6. Blank
0

2013-12-05 17:01:32

eee... co znaczy "możliwość odsłuchu muzyki w niemal jakości oferowanej przez pliki FLAC."?

Odpowiedz

5. ~FLAC
0

2013-12-05 16:28:09

FLAC jest formatem bezstratnym, a nie "niemal bezstratnym"... http://pl.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec

Odpowiedz

2013-12-05 16:27:49

@2, jak masz w chacie 15 letnia wieżę sony, to niestety, różnicy pomiędzy flac a mp3 128 nie usłyszysz. ale niektórzy maja lepszy sprzęt.

Odpowiedz