DAJ CYNK

WiFi Calling Orange dla (prawie) każdego Androida

26.07.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 140

Ważne 16

1

Klienci sieci Orange mogą od dzisiaj pobrać ze sklepu Google Play aplikację WiFi Calling, służącą do wykonywania połączeń telefonicznych przez sieć Wi-Fi.Klienci sieci Orange mogą od dzisiaj pobrać ze sklepu Google Play aplikację WiFi Calling, służącą do wykonywania połączeń telefonicznych przez sieć Wi-Fi.

Aby skorzystać z możliwości dzwonienia ze swojego numeru telefonu przez sieć Wi-Fi, wystarczy zainstalować na smartfonie z Androidem aplikację WiFi Calling, która można pobrać pod tym adresem, zgodzić się na otrzymywanie dostępu do naszych kontaktów, podłączyć się do sieci Wi-Fi i włączyć. Przy nazwie operatora pojawi się pomarańczowa ikona ze słuchawką, a po drugiej stronie obok znaku Wi-Fi - kluczyk. W tym momencie wszystkie rozmowy - zarówno te inicjowane przez kontakty, jak i przez samą aplikację, będą przechodzić przez WiFi Calling.Rozmowy przez WiFi Calling rozliczane są identycznie jak zwykłe rozmowy telefoniczne, zgodnie z cennikiem posiadanej oferty taryfowej. Polskie stawki obowiązują także gdy dzwonimy z dowolnego kraju na świecie do Polski. W przypadku połączeń na numery zagraniczne, są one taryfikowane tak, jak rozmowy międzynarodowe wykonywane z Polski. WiFi Calling nie działa za granicą na kartach prepaid. Jeśli szybkość połączenia jest wystarczająca, dzwonić będziemy w jakości HD Voice.

Aplikacja wymaga systemu Android w wersji 5.0 lub nowszej. Sam telefon może pochodzić z innej sieci komórkowej, byle tylko miał w środku kartę SIM pomarańczowej sieci. Jest jednak jedno istotne ograniczenie: aplikacja nie zadziała na telefonach, które maja funkcję WiFi Calling wgraną przez producenta lub operatora, czyli Samsungach S8, S7 i S6.

<: F3255 :>

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się