DAJ CYNK

Większość mieszkańców USA nie instaluje w smartfonach żadnych aplikacji

26.08.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5327

Ważne 6

4

Firma analityczna comScore opublikowała zaskakujące wyniki badania dotyczącego instalowania aplikacji w telefonach. Większość mieszkańców USA nie instaluje niczego.

Firma analityczna comScore opublikowała zaskakujące wyniki badania dotyczącego instalowania aplikacji w telefonach. Większość mieszkańców USA nie instaluje niczego.

W ciągu ostatnich 3 miesięcy 65,5% posiadaczy smartfonów w USA nie zainstalowało w swoim telefonie żadnej dodatkowej aplikacji. Jedną aplikację miesięcznie instaluje 8,4% użytkowników, dwie 8,9%, a potem wraz ze wzrostem liczby aplikacji odsetek stopniowo spada.

Więcej niż 8 aplikacji miesięcznie zainstalowało zaledwie 2,4% użytkowników. Poniżej 11% posiadaczy smartfonów w USA instaluje więcej niż 3 aplikacje każdego miesiąca.

Jedną czwartą czasu poświęconego na korzystanie z aplikacji mobilnych Amerykanie spędzają przeglądając serwisy społecznościowe, 16% czasu zajmują im gry, 8% słuchanie radia, po 5% odtwarzanie multimediów i zakupy, a po 4% robienie zdjęć i korzystanie z komunikatorów.

Podział rynku smartfonów jest przy tym w USA dosyć specyficzny. Jest tam 67,4 mln użytkowników iPhone'ów (zarabiających średnio 85 tys. dolarów rocznie) i 83,8 mln użytkowników Androida (ze średnią rocznych zarobków w wysokości 61 tys. dolarów). Ci pierwsi korzystają z aplikacji średnio przez 64 godziny każdego miesiąca, drudzy przez 55 godzin.

Źródło tekstu: PhoneArena, wł

Tagi: Android iOS
Komentarze
Zaloguj się
32. tMati
0

2014-08-27 21:32:18

@30 Czasem deweloper zabija aplikację aktualizacją. Miałem tak z Astrofile Manager, stary był bardzo przyjazny, ale nowy to same wodotryski były, a aplikacja strasznie spuchła. Wtedy nie ma siły i trzeba szukać nowej apki.Czasem zdarza się też, że potrzebujesz jakiejś funkcjonalności, której nie mają aktualnie zainstalowane aplikacje. Większość aplikacji, które mam wybrałem po przetestowaniu kilku podobnych (nawet i dziesięciu).

Odpowiedz

31. ~AA
-1

2014-08-27 21:00:49

Ha. Bierzcie przykład z amerykanów oni wiedzą co robią. i należy ich naśladować. Żreć w Maku, oglądać filmy z usa i nie instalować apek. Usa do boju.

Odpowiedz

30. ~ABP
0

2014-08-27 12:24:02

A kto ciągle instaluje nowe aplikacje? Chyba tylko ich recenzenci i ci, którzy używają telefonu do zabawy. Normalny użytkownik nie ma czasu ni ochoty bawić się sprawdzając po kolei całą zawartość sklepu z aplikacjami. Ja jak kupiłem nowy telefon, to zainstalowałem na nim to czego używam (czyli to, co miałem na poprzednim) plus kilka aplikacji, których chciałbym używać, a które na poprzednim nie chciały chodzić, bo były z nimi niezgodne. Od tego czasu dodatkową aplikację instaluję od wielkiego dzwona, jeśli rzeczywiście jest mi do czegoś potrzebna. I tyle. Myślę, że większość ludzi ma tak samo.

Odpowiedz

29. ~Maryjan
0

2014-08-27 12:19:33

ja mam trochę aplikacji, ale nie mam smartfona...

Odpowiedz

28. Angemona
2

2014-08-27 11:21:16

To nic dziwnego i nie dotyczy tylko mało wykształconych z niższej klasy społecznej. Ile razy w swojej dłuuugiej karierze w jednym z telekomów słyszałam wywody szefów firm na temat przewagi funkcjonalności Iphonów nad resztą. Po czym okazywało się, że jegomość nie wiedział co to jest apple id:-) Prawda jest taka, że tylko niektórzy interesują sie takimi bajermi, a reszta kupuje bo inni mają lub, bo nie ma innej alternatywy.

Odpowiedz

27. PiotrM
3

2014-08-27 11:19:38

Ho ho ho, jacy to wszyscy chcą być teraz oryginalni i poza mainstreamowi. Smartfony be bo to i tamto. A ja używam smartfona dosyć aktywnie i mam w nim zainstalowanych całkiem sporo aplikacji. Jest alternatywna nawigacja, jest latarka, kompas, aplikacja do obsługi konta telefonicznego u operatora, aplikacja do konta bankowego, alternatywna aplikacja do sprawdzania prognozy pogody, Sportstracker, jakies aplikacje do udostępniania treści w sieci, kilka aplikacji do sklepów mobilnych...i parę lub paręnaście innych w tym gry dla dzieciaków, żeby w poczekalni sobie porysowały palcem albo zagrały w jakieś latające buźki. I jestem z tego bardzo zadowolony, bo smartfon to bardzo dobry wynalazek, ułatwiający życie i oszczędzający czas, a także pieniądze.

Odpowiedz

26. ~waclaw
0

2014-08-27 10:35:40

Ja tez nie instaluje.... Staram się używać normalnego telefonu, smartfon to przycisk do papieru. Nie lubie nosić walizki więc kupuje najmniejsze modele.

Odpowiedz

25. ~Adam M
2

2014-08-27 10:27:02

W przytoczonych w artykule danych nie ma absolutnie nic dziwnego. USA to nie Polska czy Europa. Tam po prostu 10% społeczeństwa to ludzie dobrze wykształceni i zamożni. Reszta to słabo wyedukowani robotnicy, farmerzy lub nieroby.Te 90% nie lubi postępu, zmian i nowych technologii. Całe życie przepracowują na jednym i tym samym stanowisku pracy.Amerykanie mają znacząco inna mentalność niż Europejczycy czy Azjaci. Ludzie na prowincji nadal chętnie korzystają z tradycyjnych telefonów stacjonarnych i ze zwykłych komórek.

Odpowiedz

24. ~Wojtek
2

2014-08-27 10:09:21

Nokia e51, 52, e 71, 72 itd. to oczywiście smartphony, nawet więcej bo przeważnie potrafiły tyle samo jak nie więcej niż następcy. Przecież aplikacji jak nawigacja, office itp. nie brakowało np. na Symbianie.Ludzie nie instalują bo np. niektórzy chcą tylko telefonu, ale dzisiaj nie ma wyboru albo "smartphone" albo telefon jak sprzed 15 lat xD Bo to że ktoś chce telefon z klawiaturą nie oznacza że zaakceptuje tandetę za150-250. To zmuszanie do wyboru pomiędzy smartphonem a zabaweczką.Więc jak ktoś wybrał trochę z przymusu dotykowy telefon nadal może korzystać z niego jak z klasycznego.Część osób może sobie nie radzić z instalacją aplikacji, iPhone, dobre telefony innych producentów często kupują starsze osoby, które potem proszą kogoś z rodziny o pomoc.Poza tym co to za badanie, jaka grupa była badana ? I 3 ostatnie miesiące...jak John ma telefon np. pół roku czy 2 lata to może nic nie instalować więc badanie za dużo nie pokazuje. Badanie pewnie nie pokazuje aktywnej grupy która "łamie" system ;) Nie pokazuje co ma telefon po wyjęciu z pudełka.

Odpowiedz

23. wlo
-4

2014-08-27 08:59:03

Maniiiek - no z Witkiem o tym podyskutuj... Kiedyś mi powiedział, ze nie, i ja się będę tego trzymał. Szczególnie w kontekście wniosków płynących z tego newsa ;-)

Odpowiedz

22. Maniiiek
2

2014-08-27 08:57:45

@wlo nie chcę Cię martwić, ale E52 to smartfon pełną gębą.

Odpowiedz

21. wlo
-4

2014-08-27 08:28:36

19 - dziękuję za uznanie i wyłączne zainteresowanie moją "osobą" (nickiem raczej)... Tylko po co? Żeby być pierwszym, który zauważy mój komentarz dzisiaj? No udało Ci się! A Ty kim jesteś? Znowu nikim?

Odpowiedz

20. ~
1

2014-08-27 08:14:53

Rubicon 20% populacji korzysta z papieru toaletowego oni dopiero ciagna reszte "społeczeństwa"która korzysta z patyczka albo liscia

Odpowiedz

19. ~
5

2014-08-27 08:08:20

O, i ekspert wlo wypowiedzial sie i w tym temacie.

Odpowiedz

18. wlo
-5

2014-08-27 07:59:38

~rubicon - na szczęście ja nie używam smartfonu, więc takiego zarzutu nie można mi postawić ;-)

Odpowiedz