DAJ CYNK

Wiadomości w mobilnej wersji przeglądarki Google Chrome pojawią się bez dostępu do sieci

24.06.2018

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3024

Ważne 2

1

Do przeglądarki Chrome na Androida została dodana nowa funkcja. Przeglądarka po ostatniej aktualizacji, zyskuje możliwość zapisywania wiadomości podczas połączenia z siecią tak, aby w sytuacji braku dostępu do Internetu móc je później odczytać. Warunkiem takiego zapisu jest korzystanie w telefonie z Wi-Fi.Do przeglądarki Chrome na Androida została dodana nowa funkcja. Przeglądarka po ostatniej aktualizacji, zyskuje możliwość zapisywania wiadomości podczas połączenia z siecią tak, aby w sytuacji braku dostępu do Internetu móc je później odczytać. Warunkiem takiego zapisu jest korzystanie w telefonie z Wi-Fi.

Pobieranie treści odbywać się ma automatycznie. Jeżeli jesteśmy zalogowani do przeglądarki, pobierane będą treści wybrane na podstawie historii wyszukiwań, w przeciwnym wypadku pobrane zostaną najpopularniejsze w danej lokalizacji informacje. Zawartość będzie dostępna nawet, jeśli nie będziemy już mieć dostępu do sieci.

Nowa funkcjonalność została udostępniona na początek użytkownikom rynku Next Billion Users, przetestować dostęp offline będą mogli mieszkańcy takich krajów jak Indie, Indonezja i Brazylia (w sumie ponad 100 krajów), po udanych testach można spodziewać się rozszerzenia dystrybucji na inne kraje. Ciekawe, kiedy ta nowość zawita do Polski.

Źródło tekstu: india.googleblog.com, wł

Komentarze
Zaloguj się
4. ~Zenon Bombalina
1

2018-06-25 09:46:53

No i po co to?!?!?! Żeby zasrywać miejsce w telefonie gdzie i tak zawsze brakuje pamięci?!?!

Odpowiedz

3. ~
0

2018-06-25 06:44:35

@2: Taka konfiguracja jest bardzo rzadka, bo w większości miejsc na świecie całkowicie nieopłacalna (akurat nasz kraj takim miejscem nie jest), poza tym w ustawieniach można zaznaczyć które sieci Wi-Fi system powinien traktować jak komórkowe i aplikacje tego przestrzegają.

Odpowiedz

2. ~
0

2018-06-25 00:03:28

jak zwykle w google nie myślą i nie wiedza jak wygląda świat poza ich wyobrażeniem (to maja wspólne z microsoftem)kto powiedział ze połączenie wi-fi jest /''bezpłatne/''? często jest to połączenie z modemu, który może działać na zasadzie przesyłu dany mobilnych - czyli teoretycznie właśnie z dużymi opłatami

Odpowiedz

1. ~krzysp
0

2018-06-24 23:56:11

Oby ta nowość nie musiała zawitać do Polski a operatorzy poprawili zasięg tak, aby był wszędzie. LTE 800 MHz daje takie możliwości :)

Odpowiedz