DAJ CYNK

WhatsApp testuje przekazywanie statusu do Facebooka oraz innych aplikacji

27.06.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5006

Ważne 0

0

Z funkcji statusów na WhatsAppie korzysta dziennie nawet 500 mln użytkowników. Obecnie prowadzone są testy udostępniania ich na Facebooku oraz w innych aplikacjach.

Dla niewtajemniczonych, status na WhatsAppie jest odpowiednikiem relacji na Instagramie. Pozwala publikować tekst, zdjęcia oraz wideo, które znikają z profilu po 24 godzinach. Funkcję wprowadzono do komunikatora w 2017 roku, a od przyszłego roku w statusach zaczną pojawiać się reklamy. Od dziś użytkownicy biorący udział w programie beta testów WhatsAppa znajdą dodatkowe funkcje związane z udostępnianiem statusów do innych aplikacji.

Zobacz: WhatsApp z reklamami w relacjach od przyszłego roku. Oto jak mogą wyglądać

Pojawi się w nich możliwość dzielenia się swoim statusem w relacjach na Facebooku. Jak zapewniają przedstawiciele WhatsAppa, nie oznacza to bezpośredniego połączenia kont w obu serwisach. Wszystko odbywa się z wykorzystaniem standardowego API dla Androida oraz iOS umożliwiającego dzielenie się danymi. Dokładnie tak samo dzieje się w przypadku udostępniania do innych aplikacji Facebooka. W systemie figurują dwa osobne zdarzenia, które nie są ze sobą powiązane.

Zobacz: WhatsApp kasuje 2 mln kont miesięcznie. W 3/4 przypadków robią to systemy wykorzystujące uczenie maszynowe

Źródło zdjęć: WhatsApp

Źródło tekstu: The Verge

Komentarze
Zaloguj się