DAJ CYNK

WhatsApp dostanie blokadę aplikacji odciskiem palca. Na ślad funkcji natrafiono w wersji testowej na Androida

11.01.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4975

Ważne 0

0

Już wkrótce popularny komunikator dostanie skuteczną blokadę dostępu do aplikacji. Obecność funkcji skanowania linii papilarnych zauważono w wersji testowej WhatsApp i na razie nie wiadomo kiedy stanie się ona powszechnie dostępna.

Na trop nowej funkcji wpadł serwis WABetaInfo, który bierze udział w Google Play Beta Program, czyli programie testowym komunikatora WhatsApp. W ustawieniach aplikacji pojawiła się opcja Fingerprint, czyli odcisk palca. Jej włączenie spowoduje przywołanie blokady już na etapie uruchamiania programu. Zabezpieczenie działa zatem kompleksowo i nie ogranicza się wyłącznie do wybranych konwersacji.

Dodatkowo jeśli WhatsApp nie będzie w stanie rozpoznać odcisku palca może użyć innych danych jednoznacznie weryfikujących właściciela urządzenia (Use Device Credentials). Warto pamiętać, że funkcję odkryto na etapie wersji alpha o numerze 2.19.3. Nie wiemy zatem jeszcze kiedy zostanie ona finalnie wdrożona. Podobnie sytuacja wygląda w kwestii wsparcia dla Face ID oraz Touch ID w smarfonach z systemem iOS (póki co nadal pracują nad nią deweloperzy).

Zobacz: WhatsApp uśmierca Nokie z interfejsem S40
Zobacz: Indie żądają by WhatsApp zaprzestał szyfrowania wiadomości
Zobacz: WhatsApp beta na tablety z Androidem

Weryfikacja tożsamości odciskiem palca w komunikatorze WhatsApp będzie działać na Androidzie od wersji Marshmallow (czyli 6.0). Oczywiście potrzebujemy też do niej smartfonu ze skanerem linii papilarnych.

Źródło zdjęć: WABetaInfo

Źródło tekstu: Phandroid, WABetaInfo

Komentarze
Zaloguj się