DAJ CYNK

WhatsApp będzie szyfrować wiadomości

20.11.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4182

Ważne 3

0

W trosce o bezpieczeństwo prywatności użytkowników, popularny komunikator WhatsApp wprowadza szyfrowanie wiadomości end-to-end.

W trosce o bezpieczeństwo prywatności użytkowników, popularny komunikator WhatsApp wprowadza szyfrowanie wiadomości end-to-end.

Pełna inwigilacja danych gromadzonych w pamięci smartfonów przez światowe korporacje i amerykańskie służby spędza sen z powiek wielu użytkowników. Nawet tym, którzy wymieniają z żoną wiadomości o ilości ziemniaków do kupienia w warzywniaku, nie pisząc nic o konstruowaniu bomb i paczkach z wąglikiem. W związku z tym zaczęła rosnąć liczba użytkowników komunikatorów szyfrujących przesyłane wiadomości, ale nie są to zbyt popularne aplikacje. Na przeciw temu wyszli twórcy komunikatora WhatsApp, dodając do programu funkcję szyfrowania danych end-to-end.

Szyfrowanie end-to-end polega na zaszyfrowaniu wiadomości na urządzeniu osoby wysyłającej, a następnie odszyfrowaniu jej na urządzeniu odbiorcy. Dzięki temu wiadomość, która po drodze trafi na serwery aplikacji, będzie niemożliwa do odczytania przez osoby i firmy trzecie. Zabezpieczenie powstało we współpracy z firmą Open Whisper Systems.

Jak na razie szyfrowanie jest dostępne wyłącznie dla najnowszej wersji aplikacji dla systemu Android. Twórcy WhatsAppe póki co nie zdradzili informacji na temat dostępności funkcji dla innych systemów.

Źródło tekstu: The Verge; wł

Tagi: WhatsApp
Komentarze
Zaloguj się
12. Rogi
0

2014-11-20 20:26:48

To będzie, czy już jest?

Odpowiedz

11. ~
0

2014-11-20 18:51:59

@10 dlatego używam viber, bo na C też jest, no i wygląda estetyczniej.

Odpowiedz

10. guregori
0

2014-11-20 18:37:01

A kiedy będzie można z niej w końcu korzystać na komputerach???

Odpowiedz

9. ~
0

2014-11-20 17:37:30

No a klucz do deszyfrowania będą miały CIA i FBI.

Odpowiedz

0

2014-11-20 17:29:28

Konkurencja dla BlackBerry Messenger

Odpowiedz

7. Luster
1

2014-11-20 14:08:02

@brend - ale żeby cię podsłuchać będą musieli ci się włamać na komórkę, a nie po prostu spojrzeć w płynące dane.

Odpowiedz

6. Brend
1

2014-11-20 13:29:29

@orson_dzi - Widzę, że masz cichego wielbiciela, pan z host-176-221-121-32.dynamic.mm.pl atakuje Cię zaciekle pod którymś artykułem z kolei, to chyba miłość ;].Co do artykułu - cóż z tego, że aplikacja szyfruje, skoro do samego urządzenia - na którym jest zainstalowana - nie można mieć 100% zaufania.

Odpowiedz

0

2014-11-20 12:58:36

@3 - ??

Odpowiedz

0

2014-11-20 12:14:37

Super żona wreszcie nie będzie odczytywała :)))

Odpowiedz

3. ~
0

2014-11-20 11:54:14

będziesz? A czy my przeszliśmy na "ty", orson_dzi?

Odpowiedz

0

2014-11-20 11:12:41

Wow.. "szybko" podaliście tę informację... ;) Serio czekacie z podawaniem informacji tak, aby nie wrzucać tego samego w tym samym dniu co inne portale? ;)

Odpowiedz

1. ~syn siostry zakonnej
1

2014-11-20 11:12:21

jak oprocz szyfrowania przeniosa serwery do szwajcarii, to uwierze w ich dobre intencje. biorac pod uwage amerykanskie prawo, gdzie za nie podanie hasla do zakrypowanego zasobu z bomby jest wiezienie, to wyglada na zagranie pod publiczke i zachete dla przestepcow zeby uzywali wlasnie whatsappa.

Odpowiedz