DAJ CYNK

W lipcu w Pokemon Go grało 1,5 mln Polaków

11.08.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 2877

Ważne 4

5

Według analizy portalu Wirtualnemedia.pl, w lipcu w Pokemon Go grało 1,5 mln Polaków, w tym niemal co dziesiąty użytkownik Androida (9,5%).

Według analizy portalu Wirtualnemedia.pl, w lipcu w Pokemon Go grało 1,5 mln Polaków, w tym niemal co dziesiąty użytkownik Androida (9,5%).

Już 11 lipca, a więc jeszcze przed polską premierą, zasięg gry przekroczył w Polsce 1% użytkowników urządzeń z Androidem. Najwyższe wartości zasięgu w lipcu odnotowano w dniach od 16 do 23 lipca (4-5%), gdy przeciętny użytkownik uruchamiał aplikację nawet 15 razy dziennie.

Średni dzienny czas korzystania z aplikacji przez polskich użytkowników nie spadł w lipcu poniżej 21 minut, a rekordowa średnia, wynosząca 56 minut i 49 sekund, została odnotowana 26 lipca.

Przez cały lipiec w Pokemon Go zagrało 9,5% wszystkich polskich użytkowników urządzeń z Androidem (1,21 mln), którzy uruchamiali aplikację średnio 189,1 razy i używali jej przez 7 godzin i prawie 26 minut. Liczy te uzupełnili użytkownicy z iPhone'ów, do około 1,5 mln graczy - szacuje Spicy Mobile.

64,6% polskich użytkowników Pokemon GO to osoby w wieku 15-24 lat, 21,5% przypadło przedziałowi 25-34 lat, 10,8% - 35-44 lat i tylko 3,1% w przypadku osób powyżej 44 lat. Niewielką przewagę w statystykach mają mężczyźni (51,46 vs. 48,54%).

W lipcu większą liczbą androidowych graczy w Polsce pochwalić mogła się tylko gra Pou (9,89%), jednak odnotowała ona mniejszą liczbą uruchomień na użytkownika (68,47 względem 189,1) i krótszy średni czas użytkowania (niespełna 5 godzin).

Źródło tekstu: Wirtualnemedia.pl

Tagi: Pokemon GO
Komentarze
Zaloguj się
18. LuiN
0

2016-08-12 07:47:06

@12, DanielR, 17, pabloki - ma to taki związek, że smartfony bez aplikacji to feature phone''y, a akurat Pokemon GO zrobił największą furorę w historii mobilnego rynku. W niespełna miesiąc stał się najpopularniejszą grą na większości rynków Europy Zachodniej i w USA, u nas był drugi po Pou. A moją (negatywną) opinię o grze macie tutaj:

Odpowiedz

17. ~pabloki
0

2016-08-11 20:13:44

12 i 15 myśle że LuiN łapie pokemony i dlatego pisze o tym . to ma marny związek z telekomunikacją.

Odpowiedz

16. Remington
1

2016-08-11 18:59:25

Jedno pytanie: PO CO?

Odpowiedz

15. ~.
0

2016-08-11 18:28:05

AAAAALE REKLAMA :-) NAPISZCIE ILE PŁACĄ ZA TAKIE BZDURY ?

Odpowiedz

14. ~nmn
0

2016-08-11 16:49:10

uhm...

Odpowiedz

0

2016-08-11 16:46:42

@12 - bo ta gra nie jest niczym wyjątkowym. Pokemon GO jest hitem, jest teraz na to ogromny hype. Pojawiały się nieraz newsy o statystykach gier, w czym ten odbiega od nich? Tylko tym, że w kilka tygodni pokemony prawie pobiły Pou.Nie zmienia to faktu, że gra jest bez sensu, ale newsy na jej temat nie są nieuzasadnione.

Odpowiedz

12. DanielR
0

2016-08-11 15:50:39

A tak swoją drogą. Niby Pou zajmuje drugie miejsce, a jakoś nie zauważyłem przesadnego natłoku wiadomości na Telepolis z udziałem tej gry w roli głównej...

Odpowiedz

11. DanielR
0

2016-08-11 15:47:21

@LuiN, niby teoretycznie nie musisz, a jednak fakty temu przeczą. Widocznie niektórzy "muszą", skoro dochodzi do wypadków. ;-)

Odpowiedz

10. wlo
0

2016-08-11 15:45:44

Nikt nie używa, to skąd taka "frekwencja"?

Odpowiedz

9. ~nmn
0

2016-08-11 15:37:56

5 — ta gra ma zero klasy, a już kilka razy była w newsach i to na Telepolis, portalu nie związanym z grami. Dlatego skala hejtu jest wysoka.

Odpowiedz

8. ~Stics
1

2016-08-11 15:31:47

A te dane to niby skąd, na podstawie czego przedstawiają takie wyniki ? Ilość pobrań do...ilości czego...aktywnych urządzeń z Androidem ? A skąd mają dane ? Ilość uruchomień mają od Google czy twórców aplikacji ? A wiek jak zmierzyli ? Bo widzę przedruki tego samego newsa, ale brak szczegółów.

Odpowiedz

7. ~pabloki
1

2016-08-11 15:28:42

i żadnego wypadku?

Odpowiedz

6. LuiN
0

2016-08-11 15:24:54

@4, xander21 - nie musisz patrzeć na ekran cały czas. Dla mnie mimo wszystko jakoś Pokemon Go jest prostsze do przełknięcia niż niańczenie kupy (Pou).

Odpowiedz

5. LuiN
0

2016-08-11 15:23:25

@2, nmn - ależ krytykuj do woli, tylko kulturalnie, z klasą.

Odpowiedz

0

2016-08-11 15:18:25

W głowie się nie mieści, taka prymitywna gra. Chodzisz z telefonem w ręcę jak zombiak po mieście. hehe jednak filmy o zombe to nie ściema. Tak się stanie w przyszłości.

Odpowiedz