DAJ CYNK

Użytkownicy Androida korzystają z co trzeciej zainstalowanej aplikacji

26.08.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 2844

Ważne 1

2

Zdaniem Yahoo Labs przeciętny użytkownik Androida ma w swoim urządzeniu zainstalowanych 95 aplikacji, ale korzysta z tylko 35 z nich.

Zdaniem Yahoo Labs przeciętny użytkownik Androida ma w swoim urządzeniu zainstalowanych 95 aplikacji, ale korzysta z tylko 35 z nich.

Głównie korzystamy z tego, co producent zainstalował za nas. Aplikacji telefonu, zegara, aplikacji wiadomości, kalendarza, pogodynki, map Google'a czy przeglądarki. Wśród aplikacji dodatkowych dominuje Facebook, popularny jest też Netflix, a przynajmniej w tych krajach, gdzie świadczone są jego usługi.

Codziennie użytkownicy Androida mają 100 interakcji z aplikacjami (35 różnych aplikacji). Do niektórych wracają wielokrotnie, inne uruchamiane są tylko jeden raz, a z większości zainstalowanych w telefonie nie korzystają w ogóle.

Źródło tekstu: betanews, wł

Tagi: Android
Komentarze
Zaloguj się
11. ~lee
1

2014-08-27 12:28:04

Uuu... To ja mam e phonie 218 apek.. W dwoch tabletach tez grubo ponad 100... Jako aplikacje licze wszystko od modulow xposed po dodatkowe klawiatury pzdr

Odpowiedz

10. ~dav
0

2014-08-27 12:16:23

ja mam ok. 30 apek, których używam częściej lub rzadziej. Jak czegoś nie używam to po prostu wyrzucam...

Odpowiedz

9. tMati
1

2014-08-27 10:59:22

Ja w tygodniu używam średnio różnych 25 aplikacji, a w ciągu z około 10-iu, ale znam osoby, które nawet konta gmailowego nie podpięły pod telefon i którym ściągnąłem 2 aplikacje bo systemowych nie było lub są niefunkcjonalne.

Odpowiedz

8. ~
-1

2014-08-27 10:16:32

Jaki nonsens. Mam zainstalowanych ponad 50 aplikacji i właśnie policzyłem z jakich korzystam... sporadycznie: około 5. Resztę uruchamiam regularnie. 90% vs 10% wygląda nieco inaczej niż 30% vs 60%, tak więc... takie badania można sobie o kant d*py rozbić.

Odpowiedz

7. ~Anna Zaborowska
0

2014-08-27 07:44:51

Sprawdzałam, ja korzystgam z 2 z 63 aplikacji na swoim telefonie, wiec artykuł ma troche racji.Osobiscie lubie miec duzo, ale niekoniecznie korzystam..

Odpowiedz

1

2014-08-27 07:17:35

@2 I całe szczęście, do telefonu powinni dołączać budzik i kalendarz, a resztę człowiek sam by sobie ściagnął jak będzie potrzebował. W innym wypadku byłoby więcej miejsca do wykorzystania na zapisanie w telefonie muzyki/zdjęć itp...@5 Chciałbym, żeby tak było, ale nic na to niestety nie wskazuje, wciąż /''trendy/'' są jakie były...

Odpowiedz

5. mnstr
2

2014-08-27 07:01:46

może to już ten moment, kiedy użytkownicy zachłysnęli się wielkimi ekranami, androidem. rynek telefonów został wysycony smartfonami wciskanymi na siłę przez opów, a ludziom zaczęło brakować telefonów do dzwonienia?

Odpowiedz

2014-08-26 23:52:01

Bo to śmieci są, a telefon służy do dzwonienia.

Odpowiedz

3. ~
5

2014-08-26 22:02:23

1, te "podstawowe aplikacje, ktorych na pewno sie uzyje" w wiekszosci utworzyly na moim iPadzie katalog "smieci". Glupoty opowiadasz.

Odpowiedz

3

2014-08-26 21:56:33

@1 Morał z tego taki, że jak użytkownik chce to spokojnie to wszystko ogarnie i nie będzie problemu. Teraz już w wielu nowych smartfonach z Androidem te aplikacje można usunąć.

Odpowiedz