DAJ CYNK

Udostępnisz swoją lokalizację i trasę w Mapach Google

22.03.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 15

Ważne 5

2

Google poinformował, że już wkrótce korzystając z jego Map będzie można w prosty sposób dzielić się swoim położeniem w czasie rzeczywistym.Google poinformował, że już wkrótce korzystając z jego Map będzie można w prosty sposób dzielić się swoim położeniem w czasie rzeczywistym. Osoby, którym zostaną udostępnione informacje, będą mogły odczytać położenie geograficzne na telefonach z systemem Android i iOS, mobilnej stronie internetowej, a nawet pulpicie komputera.

Jak ma to działać? Aby przekazać aktualne położenie, należy otworzyć w aplikacji menu boczne albo dotknąć niebieskiej kropki, którą oznaczone jest wasze aktualne położenie. Następnie należy wybrać "Udostępnij lokalizację" oraz zaznaczyć osoby, do których ma trafić lokalizacja, a także określić, jak długo ma ona być dla nich widoczna.Pozycję można wysłać kontaktom z Google, a także poprzez wysłanie linka np. z wykorzystaniem ulubionego komunikatora. Odbiorcy wiadomości będą mogli zobaczyć na swoich Mapach, gdzie aktualnie jesteście, a u śledzonej osoby pojawi się przypomnienie o tym w aplikacji nad kompasem. Oczywiście w każdej chwili można będzie to wyłączyć.

Użytkownik będzie mógł się także podzielić trasą, którą właśnie pokonuje. Wystarczy, że wybierze przycisk "Więcej" na dole ekranu nawigacji, a następnie "Udostępniaj postępy". Osoby, którym udostępnicie taką informację, zobaczą oczekiwany czas przybycia i będą mogły śledzić trasę w miarę zbliżania się gościa do celu. Udostępnianie położenia na trasie automatycznie wyłączy się, kiedy użytkownik dotrze na miejsce.Dzielenie się lokalizacją na Mapach Google wkrótce będzie dostępne dla użytkowników na całym świecie.

Źródło tekstu: Google, wł

Komentarze
Zaloguj się