DAJ CYNK

UC Browser znika ze sklepu Google Play

15.11.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5369

Ważne 3

0

Oficjalnie nie wiadomo, dlaczego popularna przeglądarka internetowa (ponad 500 mln pobrań) zniknęła ze sklepu Google'a, są tylko plotki na ten temat.Oficjalnie nie wiadomo, dlaczego popularna przeglądarka internetowa (ponad 500 mln pobrań) zniknęła ze sklepu Google'a, są tylko plotki na ten temat.

UC Browser jest szczególnie popularny w Indiach, gdzie liczba pobrań przekroczyła 100 milionów, a na krótko przeglądarka ta przegoniła Chrome'a. Póki co nie ma żadnego oficjalnego oświadczenia o tym, jaki jest powód usunięcia aplikacji ze sklepu Google Play. W serwisie Reddit dominuje teoria, że działania Google'a zostały podjęte z powodu złośliwych reklam przekierowujących, serwowanych przez UC Web (deweloper przeglądarki), mających na celu sztuczne zwiększenie liczby instalacji programu.

Z zarzutami społeczności internetowej nie zgadza się UC Union (sieć afiliacyjna UC Web). W wiadomości wysłanej do założyciela portalu AndroidPolice Artema Russakovskiego napisano, że UC Union zabrania stosowania wszelkich wprowadzających w błąd / złośliwych metod reklamowych w celu pozyskiwania nowych użytkowników podczas kampanii promującej UC Browser, np. poprzez używanie sloganu niezgodnego z funkcjami produktu lub za pomocą indukcyjnego sloganu.

Choć nie ma oficjalnego stanowiska w sprawie ani ze strony dewelopera (UC Web), ani Google'a, zniknięcie przeglądarki ze sklepu jest prawdopodobnie tymczasowe. Stosowną informację na Twitterze podał Mike Ross: Pracuję dla UC Browser, dziś otrzymałem e-maila, w którym poinformowano mnie, że przeglądarka UC Browser została tymczasowo usunięta ze sklepu Play na 30 dni, ponieważ używała "mylących" i "niezdrowych" metod promocji, aby zwiększyć liczbę instalacji.


W sklepie Google Play nadal dostępna jest przeglądarka UC Browser mini.

Źródło tekstu: AndroidCentral, wł

Komentarze
Zaloguj się