DAJ CYNK

Ubuntu w wersji dla tabletów

19.02.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4336

Ważne 6

0

Canonical zaprezentował mobilną wersję Ubuntu w wersji przeznaczonej dla tabletów.

Canonical zaprezentował mobilną wersję Ubuntu w wersji przeznaczonej dla tabletów.

Obecna wersja wraz z wcześniej zaprezentowaną wersją dla smartonów, w połączeniu z systemem dla komputerów, stworzą jedno uzupełniające się środowisko, które może stać się ciekawą alternatywą na rynku mobilnych systemów.

Otrzymujemy nowy interfejs z możliwością zakładania oddzielnych, personalizowanych i bezpiecznych kont użytkowników (w tym konta gościa), co przyda się w rodzinie. Ochronę zapewnia pełne szyfrowanie dysku.Każdy brzeg ekranu wykorzystany jest na potrzeby rozmaitych funkcji, ułatwiających obsługę. Na tablecie nie ma przycisków, wszystkie wykonuje się machnięciem palcem. Po lewej stronie ekranu znajdziemy pasek ulubionych aplikacji, długie przeciągnięcie palcem w prawo wyświetli wszystkie zainstalowane programy. Przeciągnięciem palcem można także przełączać się do poprzedniej, uruchomionej w tle aplikacji.

Przeciągnięcie palcem od górnej, prawej krawędzi ekranu do dołu daje dostęp do wyszukiwarki, belki statusowej, ustawień itp., bez wychodzenia z uruchomionej aplikacji. Przesunięcie palcem od dołu ekranu do góry, wyświetla nam menu danej aplikacji. Prawa krawędź aktywuje obszar Side Stage, dzięki któremu można uruchomić aplikację przeznaczone dla telefonu, podczas gdy jest uruchomiona inna aplikacja tabletowa.Pracę na tablecie uczynić prostszą mają komendy głosowe, które przyspieszą dostęp do różnych opcji. Proste ma być także udostępnianie treści do sieci społecznościowych i usług w chmurze - wszystkie opcje zebrane zostały w jednym miejscu.

Nowy system dla tabletów zostanie pokazany na zbliżających się targach MWC w Barcelonie.Źródło tekstu: Ubuntu, wł

Komentarze
Zaloguj się