DAJ CYNK

Twitter chciał kasować nieaktywne konta. Ale tego nie zrobi

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4345

Twitter usuwanie nieaktywnych profili

Twitter miał pomysł, aby w serwisie zrobić czystki i pozbyć się nieaktywnych kont. Serwis posłuchał jednak głosów użytkowników i na razie nie zamierza wprowadzać żadnych zmian.

Planowane działania Twittera mogły być prawdziwą okazją dla osób lub firm, które upatrzyły sobie konkretny nick, ale nie mogły z niego skorzystać. W grudniu serwis planował zorganizować wielkie czyszczenie nieaktywnych profili. Usunięte miały być konta, do których nikt nie logował się przez ostatnie pół roku.

Zobacz: NASK w rękach Ministerstwa Nauki. Czy leci z nami pilot?

Użytkownicy Twittera zwrócili jednak uwagę na jeden problem. Część nieaktywnych kont należy do osób zmarłych. Całkowicie usunięcie ich bez żadnego upamiętnienia zostało uznane za obrazę i brak poszanowania, a pamięć po nich mogłaby całkowicie zniknąć z sieci. Jest w tym trochę racji i argument skłonił Twittera do zmiany planów.

Zobacz: Smartfon na święta - oto najciekawsze oferty operatorów w 2019 roku

Serwis zastanawia się teraz co zrobić z profilami nieżyjących już osób. Dobrym wzorem może być w tej sytuacji Facebook, które daje nam możliwość zdecydowania, co stanie się z naszym profilem po śmierci. Można wtedy skorzystać z opcji stworzenia wirtualnego nagrobka w serwisie.

Czystki na Twitterze na pewno nastąpią. Serwis argumentuje to konieczność wypełnienia obowiązków związanymi z RODO, więc na pewno taka akcja zostanie prędzej czy później przeprowadzona na terenie Unii Europejskiej.

Zobacz: Sprawdzamy EVOBOX STREAM – dekoder do telewizji internetowej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Independent ; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu